Интернет арқылы ағылшын тілін үйренудің жеке сабақтары(IBET)

Co-Serve International Language Consultants (CILC) — АҚШ-тың Орегон штатында негізі қаланған Co-Serve International Foundation білім беру ұйымының бөлімшесі. Бұл ұйым дүние жүзіндегі серіктес университеттермен ынтымақтаса отырып, білім сапасын арттыруға және көшбасшылық қасиеттерді дамытуға үлес қосады.

Негізгі бағдарлама — Интернет арқылы жеке, қол жетімді, сондай-ақ жоғары сапалы ағылшын тілінің репетиторлығын қамтамасыз ету (Internet Based English Tutoring — IBET).

CILС бөлімшесінде ағылшын (американдық нұсқа) ұлттық тілдердің бірі болып табылатын елдерде тұратын Оңтүстік-Шығыс Азиядан келген жоғары білікті оқытушылар жұмыс істейді. Бұл оқытушылар студенттермен Интернет арқылы тұрақты, жеке ағылшын тілі сабақтары үшін байланысады. Бұл бағдарлама студенттерге оқытушылармен жеке кездесуге мүмкіндік береді, бұл ағылшын тілінде сөйлесу тәжірибесіне барынша мүмкіндік береді. Бағдарламаның артықшылығы – сабақтарды студенттерге ыңғайлы уақытта, олар үшін ыңғайлы жерде өткізуге болады.

Бағдарлама студенттерден жоғары жылдамдықты интернеті бар компьютерге қол жеткізуді талап етеді. (DSL немесе кең жолақты). Студенттер мен оқытушылар Skype бағдарламасы арқылы мұғалім беретін бір электронды оқулықты қолдана отырып байланыс орнатады.

Оқытудың оңтайлы кестесі аптасына 3-4 сабақты құрайды, олардың әрқайсысы 50 минутқа созылады.  Co-Serve International Language Consultants практикалық, ауызекі ағылшын тілінің 5 деңгейін ұсынады:

1. Beginner (бастапқы);
  2. Beginner-Intermediate (орташадан төмен);
  3. Intermediate (орта);
  4. Advanced-Intermediate (орташадан жоғары);
  5. Advanced (жетілдірілген).

Ережеге сәйкес, студент шамамен бір деңгейден өте алады — 6 ай ішінде аптасына 3 рет тұрақты жаттығулар жасай алады. Алайда, бұл студенттердің жеке мүмкіндіктеріне байланысты. Әр деңгейді аяқтағаннан кейін студенттер халықаралық үлгідегі сертификат алады.