Шетел тілін ерте оқытудың педагогикасы мен әдістемесі

Балалар психологиясының ерекшеліктерін түсінуге және шет тілін оқыту тәсілдерін қолдануға қабілетті білікті мамандарды даярлауға бағытталған педагогика ғылымының саласы.

Академиялық дәрежесі: Білім беру бакалавры

Білім беру бағдарламасының шифры мен атауы: 6В01705 «Шетел тілін ерте оқытудың педагогикасы мен әдістемесі»

Таңдау бойынша пәндер:

Мектептен кейін: Шетел тілі, Дүниежүзілік тарих
Колледжден кейін: Педагогика және психология негіздері, Шетел тілі

Оқыту формасы және оқу ұзақтығы:

Күндізгі (мектептен кейін) – 4 жыл
ТжКБ базасында (колледжден кейін) күндізгі-қысқартылған – 3 жыл
ВО базасында (университеттен кейін) күндізгі қысқартылған – 2 жыл

Білім беру бағдарламасының сипаттамасы:

«Шет тілін ерте оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» мамандығы шет тілдерін оқыту саласындағы бағыт болып табылады және үш жастан он жасқа дейінгі балалармен жұмыс істейтін және оларға шет тілдерін үйрететін мамандарды даярлауға арналған. Ол сондай-ақ балалардың психологиясы мен дамуын зерттеуді қамтуы мүмкін.

«Шет тілін ерте оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» мамандығының бағдарламасы шет тілдерін оқытудың негізгі принциптерін, сондай-ақ оқушыларға материалды жақсы меңгеруге көмектесетін технологиялар мен әдістерді зерделеуді қамтиды. Студенттер тілді оқытудың теориясы мен практикасын, сондай-ақ оқуды қызықты әрі тиімді етуге көмектесетін әртүрлі педагогикалық әдістерді үйренеді.

Мамандық сонымен қатар балалардың психологиясы мен дамуын зерттеуді қамтиды, өйткені шет тілін ерте оқыту тек тілдік даму тұрғысынан ғана емес, сонымен қатар сөйлеу, ойлау, есте сақтау және басқа дағдыларды дамыту үшін де маңызды. Студенттер оқудың қандай әдістері мен тәсілдері балаларға қиындықтарды жеңуге көмектесетінін, сондай-ақ қолайлы жағдай жасауды және балаларды тіл үйренуге ынталандыруды үйренеді.

Мансап мүмкіндіктері:

«Шет тілін ерте оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» мамандығының түлектері балабақшалар, мектептер және шет тілдері орталықтары сияқты түрлі оқу орындарында жұмыс істей алады. Олар сондай-ақ әртүрлі ұйымдарда шет тілі мұғалімдері немесе әдіскерлер ретінде жұмыс істей алады. Олар сондай-ақ балалардың шет тілдерін оқытуға арналған оқу бағдарламалары мен әдістемелерін әзірлеумен айналыса алады.

6В01705 Шетел тілін ерте оқытудың педагогикасы мен әдістемесі