«Justar Startup - 2020» Облыстық бизнес-жобалар сайысы

666
777
888

Жыл өткен сайын жастар әр түрлі іс-шараларда өздерінің ерекше белсенділіктерін, икемділік және стандартты емес ойлауларын байқатуда. Осыған сүйене отырып, жастардың елдегі бизнес-климатты айтарлықтай жақсартуға мүмкіндігі бар деп қорытынды жасауға болады. Жас және жігерлі бизнесмендер-заман талабы бола отырып, еліміздің экономикалық дамуының жақсы көрсеткіші екенін білеміз. Жастар кәсіпкерлігін қолдау елдегі кәсіпкерліктің дамуын қамтамасыз етуге мүмкіндік береді, ал бұл өз кезегінде экономикалық өсуге және әлеуметтік тұрақтылыққа әкеледі.

2020 жылдың 22 желтоқсанында Абай Құнанбаевтың 175-жылдығына орай мектеп оқушылары мен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының студенттері арасында "Justar Startup-2020" бизнес-жобаларының кезекті облыстық сайысы өтті. Бұл сайысты Қазақстан-Американдық еркін университетінің базасында ШҚО кәсіптік білім беру орталығы, ШҚО білім басқармасы, ШҚО бойынша "Атамекен" кәсіпкерлер палатасы, Өскемен экономика және қаржы колледжі ұйымдастырды.

Сайысқа келесі бағыттар бойынша 55-тен астам бизнес-жоба ұсынылды:

1. «Green start up»
  2. «Социальные инициативы»
  3. «Туризм»
  4. «Агроэкономика»
  5. «Креативная бизнес-идея»
  6. «IT-cфера»
  7. «Торговое дело»
  8. «Портативный бизнес»

Сайысқа ТжКБ 9-11 сынып оқушылары мен 1-2 курс білім алушылары қатысты. Қатысушылардың жалпы саны-85 адам.

Байқау қорытындысы бойынша "Green Start up" номинациясы бойынша жүлделі орындарға ие болды:

1 орын - Сарсенбинов А.А., ҚМҚК Құрылыс колледж.

2 орын - Қуандық А.С., Ақылбекқызы К., Елемесова А.Е., ҚАЕУ Колледжі.

3 орын - Касенова А.Б., КМҚК Бизнес және сервис колледжі

3 орын - Ковешникова Ю.Г., Примак К.В., Глушач И.А., Жарма технологиялық колледжі.

«IT-сала» номинациясында:

1 орын - Бекбосынов К. Ж., Радиотехника және байланыс колледжі КМҚК.

2 орын - Рахметуллин А.Е., Кузьмичев Б.А., Луговской Д.С., ШҚО ББ облыстық мамандандырылған IT –мектеп-лицейі КММ.

3 орын - Адиков А.О., Иванова И.М., Өскемен жоғары медициналық колледжі.

«Агроэкономика» номинациясында:

1 орын - Мейргазинов Р.К., Байман М.Б., Бірлікова М.Б., КММ Қал көпсалалы қазақ мектеп-гимназиясы.

2 орын  - Үсен Б.А., КММ Жарма технология колледжі.

3 орын  - Нұрмұханбет Д.Р., Серікқызы Ш., Қ. Билялов атындағы мектеп-лицейі.

«Креативті бизнес-идея» номинациясында:

1 орын  - Уткина С.Ю., Катонқарағай аграрлы-техникалық колледжі КММ.

2 орын  – Санатова Ә.А., М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі.

3 орын  - Жаманқұлова Т.Қ., М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі.

3 орын  - Қожахметова А.Ж., Абай атындағы Шығыс Қазақстан гуманитарлық колледжі.

«Портативті бизнес» номинациясында:

1 орын  - Юнашев Е.С., Юнашев А.С., Красков В.С., Ыбырай Алтынсарин атындағы № 39 орта мектебі.

2 орын  - Каменский В.Н., Баранов К.П., Поликарпова В.Н., Гуманитарлық-техникалық колледжі ЖШС.

3 орын  - Мамаева Г.А., УК КЭФ ЖШС.

«Әлеуметтік ниет» номинациясында:

1 орын  - Черенкова Е.А., УК КЭФ ЖШС.

2 орын  - Нурахметова Т.Е., "Геологиялық барлау колледжі" КМҚК.

3 орын  - Дарынова А.Д., УК КЭФ ЖШС.

«Сауда ісі» номинациясында:

1 орын  - Балтабаев А.Е., Гильмудтинов  Р.Р., Еранов Т. В., Иманбазар А.Д., "Р.Байсейітов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі" КМҚК.

2 орын  - Павлицкая П.О., Құмаш Нұрғалиев атындағы колледж.

3 орын  - Быков К.В., Радиотехника және байланыс колледжі КМҚК.

«Туризм» номинациясында:

1 орын  - Ақиқат Н., Радиотехника және байланыс колледжі КМҚК.

2 орын  - Плотников В.А., Геодезия және картография жоғары колледжі КМҚК.

3 орын  - Зәкенова Г.Т., Шығыс Қазақстан Технология колледжі.

Бизнес кафедрасы