«Coding Skills» бағдарламалау бойынша IV Аймақтық олимпиада

2
3
4

Шығыс Қазақстан облысы колледждерінің білім алушылары арасында «Coding Skills» бағдарламалау бойынша IV Өңірлік олимпиада Қазақстан-Американдық еркін университетінде өтті. Бүгінде цифрландыру процесі әлемнің барлық елдеріне қатысты. Сонымен қатар, әрбір ел цифрлық дамудың басымдықтарын өзі айқындайды. ІТ-саласында кадрлық әлеуетті қалыптастыру өзекті мәселелердің бірі болып табылады. Технологиялар жоғары оқу орындарының оқу базасын реформалауға қарағанда тез дамып келе жатқандықтан, студенттік олимпиадалар өткізу арқылы таланттарды іздеудің оңай жолы осы.

IT-технологиялар саласында жастардың  білім деңгейінің қандай дәрежеде екенін  білу үшін 2021 жылдың 23 сәуірінде ҚАЕУ бизнес кафедрасы ШҚО ТжКББ ұйымдарының білім алушылары арасында «Coding  Skills» бағдарламалау бойынша IV аймақтық олимпиаданы ұйымдастырып, қашықтықтан өткізді.

Аталған іс-шараның мақсаты-ТжКБ ұйымдарының білім алушылары арасындағы зияткерлік жарыстарға қоғамның назарын аудару, зияткерлік көшбасшылық пен командалық рухты насихаттау, дарынды жастардың кәсіби деңгейін арттыру, ШҚО Ақпараттық технологиялар саласын дамыту, сондай-ақ бағдарламалауда практикалық дағдыларды тексеру және қойылған міндеттерді шешуге шығармашылық тәсілді дамыту.

Олимпиадаға келесі колледждер қатысты:

1. Жоғары IT-колледжі КЕАҚ ШҚТУ атындағы.Д. Серікбаев Атындағы;

2. ҚАЕУ жоғары колледжі;

3. Өскемен жоғары политехникалық колледжі;

4. Жақия Шайжүнісов атындағы электронды колледжі;

5. Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылық колледжі " КМҚК»;

6. Құмаш Нұрғалиев атындағы Колледж;

7. Өскемен экономика және қаржы колледжі " ЖШС»;

8. Шығыс техникалық-гуманитарлық колледжі.

Олимпиада бағдарламасы бағдарламалау бойынша есептерді шешуді қамтыды.

Студенттерге Әртүрлі күрделіліктегі бағдарламалау бойынша 5 тапсырма ұсынылды. Өкпе санатынан 2 есеп (1 балл), орташа күрделілік санатынан 2 есеп (2 балл) және күрделі санаттан 1 есеп (3 балл). Білім алушыларға осы міндеттерді шешуге 2,5 сағат бөлінді. Бағдарламалау тілі шектелмеген, оқушылар бағдарламалау тілдерінің қайсысын қолданатынын өздері таңдаған.

Шығыс қазақстан облысы ТжКББ ұйымдарының білім алушылары арасында «Coding Skills» бағдарламалау бойынша IV Аймақтық олимпиада нәтижелері бойынша бірінші дәрежелі дипломмен және 30% көлемінде жеңілдікпен бизнес кафедрасының білім беру бағдарламалары бойынша  оқу сертификатымен,Д.Серікбаев атындағы ШҚМТУ жоғарғы колледжінің студенті  Когай Татьяна Марсовна марапатталды.

Екінші дәрежелі дипломмен және 20% жеңілдікпен бизнес кафедрасының білім беру бағдарламалары бойынша  оқуға арналған сертификатпен ҚАЕУ жоғары колледжінің білім алушысы – Меркушев Роман Витальевич марапатталды.

Бизнес кафедрасының білім беру бағдарламалары бойынша Өскемен жоғары политехникалық колледжінің білім алушылары Бақтияров Әлқайдар Айдынұлы және Байдаханова Дильназа Ринатқызы үшінші дәрежелі дипломмен және 10% жеңілдік сертификатымен марапатталды.

«Coding Skills» бағдарламалау бойынша IV Аймақтық олимпиада қатысушыларына қатысқаны үшін грамоталар мен басшыларға алғыс хаттар табыс етілді.

Бизнес кафедрасы