«Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі» білім беру бағдарламасы бойынша ІІІ Халықаралық қашықтық олимпиадасы

WhatsApp-Image-2022-05-06-at-153124-1
WhatsApp-Image-2022-05-06-at-153124
WhatsApp-Image-2022-05-06-at-153122
WhatsApp-Image-2022-05-06-at-154856

2022 жылдың 23-24 сәуірінде Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінде Цифрлық экономиканы зерттеу институтымен бірлесіп маркетинг кафедрасының 50 жылдығын мерекелеуге арналған "Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі" ББ бойынша ІІІ Халықаралық қашықтық олимпиадасы өтті.

Бұл олимпиадаға Қазақстан-Американдық еркін университетінің білім алушылары мына құрамда қатысты:

1. Мейрембаева Р.Т. – "Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі"ББ 3 курс студенті.

2. Қайрашева А.А. – "Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі"ББ 3 курс студенті.

3. Алейникова А.Е. – "Туризм"ББ 3 курс студенті.

Ғылыми жетекшілері - бизнес кафедрасының аға оқытушылары Қалиева А. Е. және Айтқазина М. М.

Олимпиаданың мақсаты мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі саласындағы ең дарынды және креативті жастарды анықтау, сондай-ақ сыни ойлауды ашу, мейрамхана және қонақ үй бизнесі саласындағы білікті мамандардың дағдыларын дамытуға ықпал ететін стандартты емес міндеттерді шеше білу болды.

Олимпиада келесі бағыттар бойынша өткізілді:

- "Foodtech-тегі инновациялар";

- "Smart қонақ үйлер мен мейрамханалар тұжырымдамасы";

- "Қонақ үй қызметтерін алға жылжыту";

- "Мейрамхана ісіндегі Таргетинг";

- "Motion-тағамдар мен сусындарды алға жылжытудағы анимация";

- "Сандық мәзір -бордтар мәні ";

- "Қонақүйлерде қызмет көрсетуді роботтандыру";

- "Мейрамханалардың имидждік іс-шаралары: шет елдердің тәжірибесі және Қазақстан үшін сабақтар";

- "Азық - түлік жеткізудің электрондық қызметтерінің экожүйелері";

- "Орналастыру объектілерін брондау агрегаттарының маркетингтік талдауы";

- "Қонақ үй және мейрамхана қызметтерін тұтынушылармен коммуникациялардағы трендтер";

- "Мейрамханалар мен қонақ үйлерге арналған SMM стратегиясы";

- "Ғарыштық қонақ үйлер - жақын болашақ?».

Олимпиадаға Қазақстан мен ТМД елдерінің жоғары оқу орындарынан, атап айтқанда Санкт-Петербург мемлекеттік экономикалық университеті (РФ), Кубан мемлекеттік технологиялық университеті (РФ), Экономика, қаржы, құқық және технологиялар Мемлекеттік институты (РФ), Ресей экономикалық университеті (РФ) 42 студент пен магистрант қатысты. Г.В. Плеханова (РФ), Гродно мемлекеттік университеті. Янка Купала (Беларусь Республикасы), Беларусь мемлекеттік технологиялық университеті, Алматы Менеджмент Университеті AlmaU (ҚР), Е.А. Букетов атындағы Қарағанды университеті. (ҚР), М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті, Л. Н. Гумилев атындағы Еуразия Ұлттық университеті, "Тұран" университеті, Халықаралық Бизнес университеті және т. б.

Олимпиада 2 турдан тұрды:

• "Customer Journey Map" бірінші туры: команданың әрбір қатысушысы өз таңдауына мейрамхана әсерлерінің картасын (CJM – тұтынушының саяхат картасы) әзірлейді. Карталар 23 жылдың 2022 сәуіріне дейін жіберілді.
  • "Бейнеролик" екінші туры - қатысушылар тобының бейнеролик ұсынуы. Бейнеролик 2022 жылдың 24 сәуіріне дейін жіберілді.

Қазақстан-Американдық еркін университетінің "Феникс" командасы "Бейнеролик"бағыты бойынша 2 орын алды.

Бейнеролик "Мейрамхана қызметтерін тұтынушылармен коммуникациялардағы трендтер" тақырыбында жасалды.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз және бұдан арғы шығармашылық табыстар тілейміз!

Бизнес кафедрасы