Американдық ҚАЕУ профессоры «ALTAI-NEWS» Медиа -Орталығына сұхбат берді.

«ALTAI-NEWS» Медиа-Орталығының журналистері Қазақстан-Американдық еркін университетінде Рональд пен Жанин Уайлиден сұхбат алды.

Рональд Уайли – ҚАЕУ профессоры, халықаралық қатынастар саласындағы  PhD докторы, ҚАЕУ «Құқық және халықаралық қатынастар» кафедрасында жұмыс істейді. Профессор Уайли «Халықаралық қатынастар» білім беру бағдарламасы бойынша пәндерді оқытады. Профессор Рональд Уайлидің ғылыми қызығушылықтары халықаралық қатынастар проблемаларын, сонымен қатар  жанжалтануды қамтиды.

Жанин Уайли – ұйымдастырушылық көшбасшылық магистрі, ҚАЕУ шетелдік оқытушысы. Жанин шақырылған оқытушы ретінде университеттің білім беру және әлеуметтік салаларына белсенді қатысады.

Шетелдік оқытушылардың, профессорлар мен ғылым докторларының Қазақстан-Американдық еркін университетінің оқу және ғылыми процесіне қатысуы, ең алдымен, көкжиегін кеңейтіп қана қоймай, үздік шетелдік және отандық мамандардан білім алу артықшылығын көрсететін ҚАЕУ студенттеріне жеңілдіктер береді, студенттерді ынталандырады, сонымен қатар оларды әлемдік саясаттың күрделі аспектілерін терең түсінуге талпынтады. Бұл ҚАЕУ білім беру ортасын байытады және халықаралық қатынастар саласындағы практикалық тәжірибе мен ағымдағы білімнің маңыздылығын атап көрсетеді.

Әңгіме барысында американдық профессормен сұхбат қазақ тілінде жүргізілгендіктен, қазақ тілін үйренуге қатысты сұрақтар көтерілді. Рональд Уайли қазақ тілін жетік меңгерген, бұл мәдени феномен болып табылады. Әңгіме барысында Қазақстанның мәдениеті мен дәстүрі мәселелері қозғалды. Профессор қазақ тілін енді ғана үйрене бастаған кездегі алғашқы әсерлерін есіне алды, қай сөздер оңай, қайсысы қиынырақ болғанын. Рональд пен Жанин қазақ тағамдары мен дәстүрлі ұлттық тағамдар туралы пікірлерімен бөлісті. Американдық оқытушылар да қазақстандық студенттерден алған жағымды әсерлері туралы айтты.

Сұхбат соңында ерлі-зайыптылар ризашылықтарын білдіріп, олар үшін Қазақстандағы үй жайлылығын тудыратын қазақ халқының қонақжайлығын атап өтті.

Дереккөз – altainews.kz