Курск қаласындағы И. И. Иванов атындағы аграрлық университетіндегі,  Курск қ., Ресей, «АӨК және ӨАҚ ақпараттық жүйелері мен технологиялары» атты

халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция

2024 жылғы 10 қазанда И.И. Иванов атындағы Курск мемлекеттік аграрлық университетінде ақпараттық технологиялар мен жасанды интеллектке арналған халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция өтті, оған Қазақстан-Американдық еркін университетінің келесі өкілдері қатысты: Трофимова Юлия Владимировна – бизнес кафедрасының аға оқытушысы және Федотов Данил Алексеевич – 6В06101 «Ақпараттық жүйелер» білім беру бағдарламасының 4 курс студенті.

Осы конференцияда біздің университетіміз NorLink  деп аталатын кибербуллингке қарсы күрес жобасын ұсынды, ол интернеттегі қорқытудың кез келген түрін, соның ішінде аудио хабарламаларды, мәтінді, суреттерді, құжаттарды және бейнелерді тануды шектеуге мүмкіндік береді.

Кибербуллинг-бұл әлеуметтік медиа, мессенджерлер және электрондық пошта сияқты онлайн-коммуникациялар арқылы бір адам немесе адамдар тобы екіншісін қудалайтын, балағаттайтын немесе қорлайтын цифрлық ортада көрінетін агрессияның бір түрі. Соңғы жылдары кибербуллинг жастар мен студенттер арасындағы ең өзекті мәселелердің біріне айналды, өйткені оның салдары нақты өмірдегіден кем болмауы мүмкін.

Біздің университет бұл мәселенің өткірлігін түсінді және кез келген жағымсыз медиа мазмұнның алдын алу үшін жасанды интеллект жүйесін әзірледі. Бұл жүйе нақты уақыттағы жазбалар мен хабарламаларды автоматты түрде талдайды, ықтимал агрессивті немесе қорлайтын сөздерді таниды, бұл кибербуллинг жағдайларына уақтылы жауап беруге және алдын алуға мүмкіндік береді.

Конференция жетекші ғалымдарды, бизнес өкілдерін және студенттерді жинады, оларға тәжірибе алмасу және технологияларды дамытуға және оларды заманауи жағдайларға бейімдеуге бағытталған зерттеулері мен жобаларын ұсыну платформасын ұсынды.

Осы конференцияның қорытындысы бойынша қатысушыларымызға онлайн баяндама ұсынғаны және ақпараттық жүйелер мен жасанды интеллект саласындағы инновациялық шешімдер мен технологияларды белсенді ілгерілету жөніндегі жұмысқа белсенді қатысқаны үшін бірінші дәрежелі дипломдар табыс етілді, сондай-ақ конференция қорытындысы бойынша РИНЦ-те кейіннен мақалалық орналастыра отырып, ISBN берілген мақала жарияланады.