Өскемен қаласының 2024 жылға арналған туристік әлеуетін дамыту

2023 жылғы 5 қазанда «Зерек» орталығында Өскемен қаласының туристік әлеуетін дамыту тақырыбында кеңес өткізілді. Қала әкімі Жақсылық Омардың басшылығымен туристік саланың бүгіндегі мәселелері талқыланып, оларды шешу жолдары ұсынылды.

Бизнес кафедрасының аға оқытушысы, «Туризм» және «Мейрамхана  ісі және қонақ үй бизнесі» білім беру бағдарламаларының жетекшісі А.Е. Қалиева кеңеске қатысты.

Бұл кездесуге қатысқандар:

– Тойбазаров М. С. – «5 жұлдыз» ЖШС басшысы;

– Чиликин А. А. – фристайл және сноуборд федерациясының негізін қалаушы, «Алтай Альпісі» тау шаңғысы курортының басшысы;

– Тополняк В. Н. – «TOPOLNYAK» ЖШС директоры;

– Клиновицкая И.В. – «Вояж – Алтайлық Қазақстан» ЖШС директоры.

Өскемен қаласында үлкен әлеуетке қарамастан, қала мен өңірдің туристік саласы нашар дамыған.

Жақсылық Омар қалада туризмді дамыту қажеттілігіне қатысты өз ұстанымын атап өтіп, бастамашыл кәсіпкерлердің күш-жігерін мемлекеттің қолдауымен біріктіре отырып, тамаша туристік кластер құруға болатынын атап өтті.

Өскемен қаласының туризм саласының өкілдері туристік саладағы жағдайды өзгертуге қабілетті бірнеше нақты жолдарды ұсынды. Олардың қатарында туризмнің негізгі объектілеріне дейінгі жолдарды жөндеу, бас жолдарда санитарлық-гигиеналық тораптарды орнату, арнайы бейіндік курстарда гидтер мен экскурсшыларды дайындау, жас тау шаңғышысы мектебінің ашылуы, қаланың заманауи сапар-орталығының ашылуы, өңір мен қала аумағында іс-шаралар мен фестивальдер өткізу бар.

Бизнес кафедрасы