ҚАЕУ 30 жылдық мерейтойын атап өтуде

1994 жылы Қазақстанның шығысында Өскемен қаласында Халықаралық экономика және гуманитарлық ғылымдар Жоғары колледжінің ашылуы білім берудің болашағындағы жаңа дәуірді болжайтын маңызды оқиға болды. Ел Президенті Нұрсұлтан Назарбаев осы оқу орнын салтанатты түрде ашқан сәттен бастап ол колледжден Қазақстан-Америка еркін университетіне – биыл өзінің 30 жылдығын атап өтетін халықаралық әріптестіктің бірінші отандық жоғары оқу орнына дейінгі жолдан өтті.

1994 жылы негізі қаланған еліміздегі алғашқы халықаралық әріптестік жекеменшік жоғары оқу орны болып табылатын ҚАЕУ американдық және қазақстандық бағдарламаларды қамтитын оқытудың бірегей моделін белгіледі. Университет ACBSP (АҚШ) және ACQUIN (Германия) аккредитациясынан өтті, сондай-ақ IQAA (Қазақстан) аккредитациялары бар, білім берудің жоғары стандарттарына өзінің адалдығын растайды.

КАСУДЫҢ ерекше артықшылықтары:

Құрылған күннен бастап университет шетелдік мамандарды тарта отырып, ағылшын тілінде білім береді.

30 жыл ішінде өз қаражатымен білім беру корпустары, жатақхана және спорт ғимараттары сатып алынып, салынды.

ҚАЕУ-нің 800-ден астам студенті университет пен серіктестердің бірлескен қоры қаржыландыратын ҚАЕУ-нің бірегей халықаралық бағдарламаларына қатысты.

Оқу процесіне 500-ден астам шетелдік серіктес белсенді қатысты.

Университет басшылығында шетелдік азаматтар, соның ішінде Маршал Кристенсен мен Даниэль балласт маңызды рөл атқарады.

АҚШ-тағы бірегей оқыту және өндірістік тәжірибе бағдарламалары.

Университеттің 30 жылдығына орай 2024 жылдың наурыз айынан бастап түрлі іс-шаралар, соның ішінде олимпиадалар, конференциялар, мәдени және білім беру іс-шаралары басталады, олар ҚАЕУ сайтында және БАҚ-та арнайы панельде жарияланады. Бұл іс-шаралар ҚАЕУ-нің мұрасы мен білім беру қоғамдастығына қосқан үлесін көрсетеді.

Мерейтойлық аптаның бағдарламасы 2024 жылдың 23 қыркүйегінде салтанатты ашылу салтанатымен басталады және мәдени фестивальдар, білім беру семинарлары, спорттық турнирлер, халықаралық конгрестер және әлеуметтік жауапты бастамаларды қоса алғанда, апта бойы жалғасады. Бұл іс-шаралардың мақсаты атаулы күнді атап өту ғана емес, сонымен қатар Қазақстанда жоғары білім мен мәдениетті дамытудағы ҚАЕУ рөлін атап өту болып табылады.

2024 жылдың қыркүйегіндегі мерейтойлық аптаның негізгі іс-шараларына мыналар кіреді:

• Жетекші сарапшылар мен студенттер арасында идеялар мен білім алмасу платформасын ұсынатын қонақ дәрістер мен семинарлар сериясы.
  • Физикалық белсенділік пен командалық рухтың маңыздылығын көрсететін спорттық турнирлер.
  • Өзекті тақырыптарды талқылау үшін әлемнің түкпір-түкпірінен ғалымдар мен зерттеушілерді жинайтын халықаралық конгрестер мен конференциялар.
  • Университеттің тұрақты даму мен әлеуметтік жауапкершілікке деген адалдығын көрсететін ағаш отырғызу және қайырымдылық акциялары сияқты әлеуметтік маңызды бастамалар.

Мереке университеттің студенттеріне, қызметкерлеріне және серіктестеріне деген ризашылығы мен ризашылығының жарқын символына айналатын концертпен аяқталады.

ҚАЕУ-нің 30 жылдығын мерекелеу жөніндегі іс-шараларға АҚШ, Еуропа елдерінен 50-ден астам шетелдік әріптестер, облыс және қала басшылары, қоғам қайраткерлері, белгілі ғалымдар мен педагогтар қатысады.

ҚАЕУ өзінің мерейтойын атап өту және білім, ғылым және инновация саласындағы бірлескен жұмысты жалғастыру үшін барлығын осы іс-шараларға қатысуға шақырады.