ҚАЕУ-де Қазақстан халқының Бірлігі Күніне орай ашық оқу сабағы

2024 жылғы 29 сәуірде Қазақстан халқының Бірлігі Күніне арналған Қазақстан тарихы бойынша салтанатты оқу сабағы өтті.

1 мамыр – Қазақстан халқының Бірлігі Күні еліміздегі түрлі этностар арасындағы достық пен келісімнің символы, сондай-ақ қазақстандық патриотизм мен Отанға деген адалдық мерекесі.

Америкалық және Қазақстандық білім беру бағдарламаларының 1 курс студенттері жарқын және мерекелік  ахуалда еліміздің әртүрлі этностарының салт-дәстүрлерін, әдет-ғұрыптарын және болмысын таныстырды. Студенттер заманауи ақпараттық технологияларды пайдаланып, Қазақстанның қазақ, орыс, татар, неміс, украин, дүнген және басқа да этностардың мәдени мұрасының байлығына назар аударды. Іс-шара барысында олар дәстүрлі әдет-ғұрыптар, аспаздық талғамдар, тарихи оқиғалар және әртүрлі мәдениеттердің өмірінің басқа да аспектілері туралы әңгімеледі.

«Бұл біздің еліміздің мәдени  әртүрлілігінің мерекесі ғана емес, сонымен қатар түрлі этностар арасындағы өзара түсіністік пен ынтымақты нығайту жолындағы маңызды қадам болды», – деп атап өтті іс-шара модераторы, т.ғ.к., құқық және халықаралық қатынастар кафедрасы аға оқытушысы Л.П.Турова.

Қазақстан-Американдық еркін университетінде өткен іс-шара мерекенің жарқын көрінісі ғана емес, сонымен қатар қазақ қоғамындағы бірлік пен  көптүрлілігін нығайту жолындағы маңызды қадам болды.

Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасы