ҚАЕУ студенттерінің IT-жобасы «Jastar Time»көрмесінде үздік деп танылды

2024 жылғы 23 мамырда «Шығыс Қазақстан облыстық олимпиадалық резервтің жекпе-жек бойынша мамандандырылған балалар-жасөспірімдер мектебі» КММ. Қажымұқанның» ШҚО дене шынықтыру және спорт басқармасы «ШҚО колледждері мен жоғары оқу орындарының оқушылары мен студенттері арасында» Jastar time » IT-жобалар көрмесі өтті.

Қазақстан-Америка Еркін университетінің «Бизнес» кафедрасының «Ақпараттық жүйелер» ББ 3 курс студенттерінің it-жобасы Данил Федотов пен Аяна Хасенов «Jastar time»көрмесінде үздік деп танылды.

Басшылар ретінде бизнес кафедрасының аға оқытушылары Четтықбаев Руслан Қайратұлы және Трофимова Юлия Владимировна сөз сөйледі.
Аталған іс-шара келесі бағыттарда өткізілді:

«Maker Fest» – онда мектеп оқушылары жасаған әртүрлі өнертабыстар мен макеттер көрсетілді;

«Junior Skills » – онда» Amanat «партиясының» балаларға арналған тегін IT-сыныптар » бастамашылық жобасы шеңберінде it-құзыреттер бойынша жобалар ұсынылды: 3D модельдеу және бағдарламалау;

«Robotime» – онда оқушылар жасаған ең қызықты роботтар мен өнертабыстар және тегін ұшу аппараттарының шоулары ұсынылды;

«Cluster Pro» секторы-онда колледждер мен жоғары оқу орындарының қатысушылары өздерінің үздік жобаларын таныстырды.
Біздің студенттер әртүрлі тілдердегі аудио хабарларды тануды және әртүрлі бейнелердегі үлгілер мен дыбыстарды тануды қоса, жарамсыз мазмұнға мазмұнды автоматты түрде тексеруге бағытталған «NorLink» («Nortrom» жобасының толық өңделген нұсқасы) атты жобасын көрсетті.

Дауыс беру қорытындысы бойынша қазылар алқасы ҚАЕУ студенттерінің жобасын ең жоғары балл санына бағалады, бұл сайып келгенде команданы жеңіске және осы іс-шарада кезекті бірінші орынға жеткізді. Сондай-ақ, балалар сыйлық сертификаттарын алды.
«Jastar time» байқауында жеңіске жетуден басқа, біздің студенттер 5-6 наурыз аралығында өткен «SHYĞYS ÖRKENI»-2024 хакатонына қатысқаны үшін бірінші орын үшін сыйлықтарға ие болды.

Балаларды құттықтаймыз және оларға жеңістер тілейміз!

Бизнес кафедрасы