Шығыс Қазақстан облысы мектептерінің 9-11 сынып оқушылары мен ТжКБ ұйымдарының 1-2 курс студенттеріне арналған «Striving for Excellence» атты ағылшын тілінен облыстық олимпиада.

2024 жылдың 26 ​​сәуірінде Қазақстан-Американдық еркін университетінде ШҚО мектептерінің 9-11 сынып оқушылары мен ТжКБ ұйымдарының 1-2 курс студенттері арасында «Striving for Excellence»  атты  өңірлік ағылшын тілі олимпиадасы өтті. Бұл ҚАЕУ-де 17 жылдан бері өткізіліп келе жатқан жыл сайынғы байқау. Жарысқа 35 команда (172 қатысушы) қатысты, оның 20-сы 2-ші турға қатысуға рұқсат алды. Бірінші турда қатысушылар лексикалық және грамматикалық сынақтан өтті, ал екіншісінде таңдалған тақырып бойынша топтың пікірін білдіріп, басқа командамен шағын дебатқа қатысуы керек болды. Барлық қатысушылар баға жетпес тәжірибе алды, бұл болашақта оларға пайдалы болатыны сөзсіз.

Олимпиаданың 1-ші турында қала және ШҚО мектептерінің ағылшын тілі мұғалімдері сертификатталған ағылшын тілі және математика пәнінің мұғалімі Кэйтлин Хайдтың (Портленд, АҚШ) әдістемелік семинарына белсенді қатысты.

Олимпиаданың жеңімпаздары:

«Жалпы білім беретін мектептер, колледждер» санаты бойынша:

1 орын – Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№19 қосымша білім мектеп-орталығы» КММ;

2 орын – Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№48 қосымша білім мектеп-орталығы» КММ;

3 орын – Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «Ыбырай Алтынсарин атындағы № 39 орта мектебі» КММ.

«Лицейлер, гимназиялар» санаты бойынша:

1 орын – Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№10 мектеп-гимназиясы» КММ;

2 орын – Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «Лев Гумилев атындағы №38 гимназия» КММ;

3 орын – Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№34 мектеп-лицейі» КММ

ҚАЕУ Президентінің білім грантын Шығыс Қазақстан облысы ББ, Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№ 42 орта мектебі» КММ 10 сынып оқушысы Әжібаев Әлішер алды.Жеңімпаздарды құттықтаймыз және ағылшын тілін одан әрі үйренуде сәттілік тілейміз!