ТжКБ жүйесінің оқушылары мен студенттері арасында «Мен кәсіпкермін» бизнес-жобаларының облыстық турнирі

2024 жылдың 29 сәуірінде Қазақстан-Американдық еркін университеті ШҚО Білім басқармасы, ШҚО Кәсіпкерлер палатасы және Өскемен экономика және қаржы колледжімен бірлесіп Шығыс Қазақстан облысының оқушылары мен студенттері арасында «Мен кәсіпкермін» атты бизнес-жобалардың облыстық турнирін өткізді.

Байқаудың мақсаты – облыстағы жалпы білім беретін мектеп оқушылары мен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары студенттерінің кәсіпкерлік бастамаларын анықтау және дамыту.

Турнирге қатысуға 79 өтінім түсті, оның ішінде 56-сы колледждерден, 23-і мектептерден. Облыстың 4 ауданы мен 3 қаласынан техникалық және кәсіптік білім беру жүйесіндегі 12 мектеп пен 17 оқу орнынан 119 оқушы қатысты. Барлығы 79 жоба ұсынылды, оның ішінде 31 командалық жоба және 48 жеке жоба болды. Оның ішінде 41 жоба қазақ тілінде, 38 жоба орыс тілінде.

Байқау «Green start up» 7 номинация бойынша өтті; «Әлеуметтік бастамалар», «Туризм», «Агроэкономика», «Креативті бизнес-идея» (қызмет көрсету, өндіріс), «IT-саласы» және «Сауда ісі».

Байқауға қатысушылар өзекті, креативті, инновациялық жобаларын ұсынды.

Бизнес-жобаларды құзыретті қазылар алқасы бағалады: «Атамекен» ҚР ҰКП Шығыс Қазақстан облысы бойынша өңірлік іскер әйелдер кеңесінің төрағасы, «Шығыс Қазақстан туристік қауымдастығы» ММ төрағасы, «Айналайын» ​​қонақ үйінің директоры,  «КАВ SYSTEMS» ЖШС басшысы, «NIET.WOMAN» Әйелдер бастамалары қоғамдастығы» қоғамдық бірлестігінің Басқарма мүшесі Өскемен қ., төраға орынбасары, «Восток-асфальт» ЖШС қаржылық директоры, «Мед Алтайский» шаруа қожалығының жетекшісі, «Кітап дүкені» ЖШС директоры, «Белалекс- Өскемен қ. өзенде серуендеу» компаниясының коммерциялық және PR директоры, «Қарызсыз қоғам» жобасының қаржы сарапшысы, бизнес-жаттықтырушы, кәсіпкер, «NK»  сұлулық Академиясының жетекшісі, «ПКП Рауан» ЖШС басшысы, «Перизат Рахатовна» ЖК басшысы.

Байқау қорытындысы бойынша «Green start up» аталымдары бойынша жеңімпаздар анықталды:

1 орын – Прокопчик Павел Павлович

1 орын – Азаматқызы Аяулым, Қазарбекова Дильназ Болатбекқызы

2 орын – Богомазов Иван Александрович

2 орын – Мұқаметқалиев Дамир Асхатұлы

3 орын – Қалиева Назлы Асхатқызы, Крейнес Даниил Евгеньевич

3 орын – Әліпбекқызы Үмітжол

«Әлеуметтік бастамалар»:

1 орын – Рыльская Анастасия Федоровна

1 орын – Кречетова Злата Вадимовна

2 орын – Аманова Іңкәр Аманқызы, Тілеуғабылова Айғаным Айдынқызы, Нұрлан Балжан

2 орын – Мұратова Аружан Аманқызы, Шарипова Анель Ренатқызы, Слямханова Гүлнұр Қайратқызы

3 орын – Сембаева Наргиза Қуанышқызы, Сәулет Аяла

3 орын – Анфилофьева Ангелина Ивановна, Зиновьева Анастасия Дмитриевна

«IT-саласы»:

1 орын – Мұқатаева Еркежан Азаматқызы, Асқарқызы Аянат

1 орын – Макаревич Кирилл Сергеевич, Игнатьева София Викторовна, Сембинов    Руслан Рашидұлы

2 орын – Кобзарь Данил Павлович

3 орын – Төлеужанова Дина Ерболқызы

3 орын – Бакешова Аружан Жасұланқызы, Бауыржан Манссур Тілекұлы, Карпова Диана Вадимқызы

«Сауда ісі»:

1 орын – Дильназ Дидарқызы Қасенова, Чеботько Дарья Алексеевна

1 орын – Еремеева Екатерина Евгеньевна, Смағұлова Эльмира Қайратқызы, Галактионова Валерия Юрьевна

2 орын – Ерболов Жаслан Ерікұлы

2 орын – Кеңесхан Ақнұр Мейіржанқызы

3 орын – Федоров Иван Иванович

3 орын – Нұржанова Амина Рустамқызы, Азатқызы Фарида

Барлық жеңімпаздар мен қатысушыларға облыстық турнирге қатысқаны үшін дипломдар мен сертификаттар табыс етілді. Сонымен қатар,  аталымдар бойынша жеңімпаздарды турнир демеушілері марапаттады: Өскемен қаласындағы «Белалекс Өскемен қ. өзенде серуендеу» компаниясының Коммерциялық және PR директоры Ксения Олеговна Белова жеңімпаздарға өзенде 2 сағаттық  өзен трамвайында серуенге сертификаттар табыс етті. «Сауда бизнесі»  аталымы бойынша жеңімпаздарға ақшалай сыйлықтарды «Кітап дүкені» ЖШС директоры Виталий Александрович Каханов табыстады.

Қазақстан-Американдық еркін университеті де «Туризм» және «IT-саласы»  аталымдары бойынша жеңімпаздарды «Бизнес» кафедрасының барлық білім беру бағдарламалары бойынша оқу ақысына 10% жеңілдік сертификаттарын табыстау арқылы атап өтті.

Турнир қатысушылары мен олардың ғылыми жетекшілеріне қатысқаны үшін сертификаттар берілді.

Республикалық бизнес-жобалар байқауында жүлделі орындарға ие болған балалар мен олардың жетекшілеріне алдағы уақытта да жеңістер тілейміз!

Бизнес  кафедрасы