«Жасанды интеллектке кіріспе: AI жұмысының негізгі тұжырымдамалары мен қағидаттары. Әдебиет сабақтарында қолдану» шеберлік сабағы

2024 жылғы 11 қазанда Қазақстан-Американдық еркін университетінде әдебиет сабақтарында баламалы шынайылық технологияларын қолдануға арналған  шеберлік сабағы өтті. Шеберлік сабағы қатысушылары орыс тілі мен әдебиеті, қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімдері және аталған дайындық бағыттары бойынша білім беру бағдарламаларының студенттері болды.

Аталған іс-шараның спикері – Oskemen Hub  жетекшісі Мұратұлы Дидар қатысушылармен көркем образдар жасау (Александр Пушкин шығармаларының мысалында), тұсаукесерлер мен тест тапсырмаларын жасау кезінде жасанды интеллект технологияларының мүмкіндіктерін талқылады. Қатысушылар А.С. Пушкиннің кейбір өлеңдерін «жандандырды», сонымен қатар нейрондық желі беретін идеялар негізінде оның портретін «салды».

Шеберлік сабағы қызу пікірталас форматында өтті және жасанды интеллект көркем әдебиет туындыларын қабылдауда және өткеннің ақындары мен жазушыларының бейнелерін қайта құруда көмектеседі немесе кедергі келтіреді ме деген сұрақ талқылаудың негізі болды.

Барлық қатысушылар сертификат алды. Хаттамамен осы жерде танысуға болады.

Барлық қатысушыларға алғыс білдіреміз және шығармашылық табыс тілейміз!

Ұйымдастыру комитеті