«Демографиялық ауысудың қазақстандық үлгісі: ықпалы мен сын-қатерлері» тақырыбындағы дөңгелек үстел

2023 жылғы 10 қазанда бизнес кафедрасының меңгерушісі Бордиану И.В. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті қаржыландыратын жоба шеңберінде өткізілетін «Демографиялық ауысудың қазақстандық үлгісі: ықпал ету және сын-тегеуріндер» тақырыбындағы Narxoz университетінің базасында өткізілген Дөңгелек үстелге қатысты («Демографиялық ауысудың қазақстандық  үлгісі және елдің тұрақты әлеуметтік-экономикалық даму мүмкіндіктері» ЖРН AP19679152 гранты»).

Дөңгелек үстел Қазақстандағы демографиялық ауысудың ерекшеліктерін талқылау үшін демография, экономика, әлеуметтану және мемлекеттік басқару саласындағы сарапшыларды жинады. Қазақстандық  үлгінің бірегейлігі, оның негізгі кезеңдері, сын-тегеуріндері мен келешегі осы іс-шараның негізгі мәселелері болды.

Іс-шараға қатысып, сөйлегендер:

Ысқақов Ұзан Молдашұлы – Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері. Белгілі ғалым, елдегі халық санағы әдістемесін және жоғары білім беру жүйесін реформалаудың негізгі әзірлеушілерінің бірі.

Кучмаева Оксана Викторовна – э.ғ.д., Ломоносов атындағы ММУ профессоры, Мәскеу қ., Ресей.

Ғали Дінмұхаммед Әзімбайұлы – Қолданбалы этносаяси зерттеулер институтының ксенофобия проблемаларын зерттеу орталығының директоры, э.ғ.к.

Жақыпова Шахарбану Шорманқызы – экономика ғылымдарының докторы, қауымдастырылған профессор, «Экономикалық зерттеулер институты»АҚ бас ғылыми қызметкері.

Шоқаманов Юрий Камирұлы – Алматы гуманитарлық-экономикалық университетінің «Есеп, аудит және статистика» кафедрасының профессоры, э.ғ.д., профессор.

Сабирова Гүлнара Бақықызы – Алматы қаласы бойынша ҚР АСПиР БНС департаментінің Әлеуметтік және демографиялық статистика басқармасының басшысы.

Қарғұлов Бағлан Абайбекұлы – ҚР АСПиР БНС Алматы облысы бойынша департаментінің басшысы.

Бизнес кафедрасы