«Global Media Savvy»: американдық Бемиджи Университеті мен А. Байтұрсынов атындағы Қостанай  өңірлік университетінің медиа сауаттылығы курсы

2024 жылдың 1 мамыры мен 28 мамыры аралығында Қазақстан-Американдық еркін университетінің «Шетел тілі: екі шет тілі» 6В01703 ББ және 6В02301 «Аударма ісі» мамандығының 1 және 2 курс студенттері Қазақстандағы АҚШ Елшілігінің гранттық жобасы аясында шетел тілдері кафедрасының Бемиджи Университетімен (АҚШ) және А.Байтұрсынов атындағы (Қазақстан) Қостанай өңірлік университетімен серіктестікте әзірлеген  медиа сауаттылық бойынша интенсивті MOOC курсынан өтті. Курстың аяқталуы 2024 жылдың 28 мамырында өткен «Global Media Savvy» қорытынды семинарына қатысумен атап өтілді.

«Global Media Savvy» семинарын халықаралық серіктестер МариТереза ​​Зайг пен Филипп Болтц, сонымен қатар жергілікті оқытушыларымыз өткізді. Семинар барысында студенттер алған білімдері мен дағдыларын көрсетті, сонымен қатар әлемдік деңгейдегі медиа сауаттылықтың өзекті мәселелерін талқылады.

Курс барысында және семинарға қатысу барысында студенттер мыналарды білді:

– Ақпарат көздерін сыни тұрғыдан бағалау және сенімді деректерді жалған жаңалықтардан ажыратуды.

– БАҚ хабарламаларын талдап, жасырын мағыналар мен субтекстерді түсінді.

– Журналистиканың этикалық нормалары мен стандарттарын сақтай отырып, жоғары сапалы медиа контент жасауды.

– Мәдениетаралық коммуникация үшін ерекше маңызды болып табылатын әртүрлі мәдениеттердің медиа кеңістігінде бағдарлауды.

– Медиа контентті талдау және жасау үшін заманауи цифрлық құралдарды пайдалануды.

Бұл тәжірибе студенттеріміздің медиа сауаттылығын дамытуда, оларға заманауи ақпараттық қоғамда табысты жұмыс істеу үшін қажетті білім мен дағдыларды беруде маңызды қадам болды.

Курс пен семинарды ұйымдастыруға және өткізуге қосқан үлестері үшін барлық қатысушылар мен серіктестерге алғыс айтамыз!

Шетел тілдері кафедрасы