ҚАЕУ-нің Алматы жоғары оқу орындарымен ғылыми ынтымақтастығы

Қазақстан-Америка Еркін университетінің Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасының аға оқытушысы С. А. ер адам Алматы университеттерінде өткен бірнеше халықаралық ғылыми-практикалық конференцияларға қатысты.

2024 жылдың 19 сәуірінде «жеке құқықтың өзекті мәселелері»атты жыл сайынғы Басин оқулары аясында студенттер мен жас ғалымдардың халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы өтті. Конференцияны Каспий қоғамдық университеті мен Нұрсұлтан Назарбаев Қоры ұйымдастырды. Бұл жыл сайынғы конференция Қазақстан өркениетінің негізін қалаушы ҚазКСР еңбек сіңірген ғылым қайраткері, заң ғылымдарының докторы, профессор Юрий Григорьевич Басинге (1923-2004 жж.) арналған.

2024 жылдың 25 сәуірінде әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінде «Қазақстанның конституциялық-құқықтық ғылымының дамуы: тарихы, мәселелері, болашағы» тақырыбында халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті. Конференция ҚазҰУ-дың 90 жылдығын мерекелеу аясында өткізілді. әл-Фараби конституциялық құқық кафедрасының негізін қалаушы және меңгерушісі, заң ғылымдарының докторы, профессор К. ф. Котовтың 100 жылдығына (1955-1982); конституциялық және әкімшілік құқық кафедрасының меңгерушісі, заң ғылымдарының докторы, профессор В. А. Кимнің 100 жылдығына (1982-2001 )арналды; ҚР ҰҒА академигі, Қазақстан Республикасы Бірінші Конституциялық Сотының бірінші төрағасы (1992-1995 жж.) М. Т. Баймахановтың 90 жылдығы.

2024 жылдың 10 мамырында әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінде «сот төрелігін жүзеге асырудың конституциялық қағидаттары» атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті. ҚазҰУ-дың 90 жылдығы аясында ұйымдастырылған халықаралық жиналыс заң ғылымдарының докторы, ҚР Парламенті Сенатының, Жоғарғы Соттың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Төрағасы, еліміздің Бас прокуроры Мами Қайрат Әбдіразақұлының 70 жылдығына арналды.

Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ мен Каспий қоғамдық университетіне ынтымақтастық үшін алғысымызды білдіреміз!

Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасы