Академиялық ұтқырлық – 2024 қатысушы студенттерді құттықтаймыз

2024 жылдың 18 сәуірінде Қазақстан-Американдық еркін университетінде академиялық ұтқырлыққа қатысушы студенттердің ҚАЕУ президенті, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі Е.Ә.Мәмбетқазиевпен кездесуі өтті.

Кездесуге ҚАЕУ бірінші вице-президенті Ж.Е.Байкенов, халықаралық бағдарламалар бойынша вице-президенті Д.Бэлласт, осы жазда шетелге оқуға баратын оқытушылар мен студенттер қатысты.

Университет студенттері мен магистранттары АҚШ-тағы көшбасшылық бағдарламасына да, АҚШ пен Германия университеттеріндегі академиялық ұтқырлық бағдарламасына да конкурстық іріктеуден өтті.

Кездесу барысында ҚАЕУ президенті, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі Мәмбетқазиев Е.Ә. университетіміздің шетелдегі дарынды студенттерін дайындаған университет оқытушыларына алғысын білдірді. Ережеп Әлхайырұлы кейін өз елін халықаралық білім аренасында танытуға мүмкіндік алған түлектерге сапалы білім беретін мектептерге арнайы алғысын білдірді.

Көшбасшылық академиясына, Портленд, Орегон, АҚШ (қабылдаушы ұйым – Co-Serve International) баратын келесі ҚАЕУ студенттерін құттықтаймыз:

1. Арғынғазина Карина «Шетел тілдері», 1 курс

2. Амалия Глауб «Аударма ісі», 1 курс

3. Ғинаятова Бикамал «Шет тілдері, 1 курс

4. София Жаворонкова «Аударма ісі», 2 курс

5. Журавлева Регина «Шетел тілдері», 2 курс

6. Зайнулина Зарина «Шетел тілдері», 2 курс

7. Тілеубердиев Әлнұр «Ақпараттық жүйелер», 3 курс

8. Палкин Александр «Шетел тілдері», магистратура, 1к.

9. Бердіханов Асқар «Шетел тілдері», магистратура, 1к.

Сондай-ақ республикалық бюджет есебінен және ішінара өз қаражаты есебінен академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша оқуға баратын келесі студенттерді ерекше атап өткен жөн:

1. Тоқтарова Мадина Серікқызы «Аударма ісі», 3 курс, Оклахома университетіне (Шони, Орегон штаты) барады;

2. София Жаворонкова «Аударма ісі», 2 курс, Батыс Саксон Қолданбалы ғылымдар университетіне (Цвикау, Саксония) барады.

Осы бағыттағы жұмыс Еуропа мен АҚШ-тың жоғары стандарттарына сәйкес мамандарды дайындайтын Қазақстандағы алғашқы халықаралық серіктестік университеті ретінде ҚАЕУ бағыттары мен стратегияларының дұрыстығын дәлелдейді.

Қазіргі уақытта академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша ҚАЕУ 9 студенті мен магистранты шетелде білім алуда. Оның төртеуі тағылымдамадан өтуде, бес студент академиялық ұтқырлық бағдарламасына қатысуда.

Академиялық ұтқырлыққа қатысатын студенттерді құттықтаймыз және оларға шетелде табысты білім алуларына тілектеспіз!

Жұртшылықпен байланыс орталығы