IT саласындағы менеджерлерді даярлаудың бірегей бағдарламасы

2023-2024 оқу жылында Батыс Саксон қолданбалы ғылымдар университеті (Германия) Қазақстан-Американдық еркін университетімен және Арменияның (Армян мемлекеттік экономикалық университеті), Қырғызстанның (Қырғыз-Герман қолданбалы информатика институты), Грузияның (халықаралық Қара теңіз университеті) жоғары оқу орындарымен бірлесіп «Management with Computer Science»  бірегей халықаралық білім беру бағдарламасын магистратура деңгейінде іске қосады.

Бағдарлама білім алушыларға өздерінің кәсіби құзыреттерін информатика, бизнес-ақпараттық жүйелер, менеджмент және іскерлік әкімшілендіру саласындағы білімдермен байланыстыруға мүмкіндік беруге бағытталған. Сонымен қатар, бағдарлама білім алушыларға мәдениетаралық дағдыларды дамытуға мүмкіндік береді.

Бағдарлама инженерия, информатика, жаратылыстану ғылымдары және математика саласындағы білім беру бағдарламаларын аккредиттеу агенттігінде (ASIIN, Германия) алғашқы аккредиттеуден өтті.

Бағдарламаның жалпы оқу жоспары бар. Осы келісімге қатысатын барлық университеттер осы оқу бағдарламасы арқылы алынған барлық ECTS несиелерін мойындайды.

Бағдарлама соңында магистранттар екі диплом алады: Қазақстан-Американдық еркін университеті және Батыс – Саксон қолданбалы ғылымдар университеті (Германия).

Оқу процесі ағылшын тілінде өтеді-пәндер, емтихандар, магистрлік диссертацияны қорғау. Магистрлік диссертация жазу қазақстандық және неміс тарапынан екі ғылыми жетекшінің басшылығымен жүзеге асырылатын болады.

Түсу үшін қажетті шарттар:

1. «Менеджмент», «Ақпараттық жүйелер» ББ бойынша бакалавриат деңгейі.
  2. Cambridge Certificate, GMAT, IELTS, LCCI-Тест, TELC, TOEFL, TOEIC-тест сертификаттарымен расталған B2 деңгейіндегі ағылшын тілін білу.

Серіктес жоғары оқу орындарында оқу тәртібі:

1 семестр-Батыс Саксон қолданбалы ғылымдар университетінде (Германия).

2 семестр-Батыс Саксон қолданбалы ғылымдар университетінде немесе серіктес жоғары оқу орындарының кез келгенінде.

3 семестр – Қазақстан-Американдық еркін университетінде.

4 семестр – Қазақстан-Американдық еркін университетінде.

Оқыту шарттары:

1. Серіктес университеттер заңнаманың талаптарына сәйкес оқу бағдарламасын дайындау және іске асыру, бағдарламаны қабылдау және іске асыру бойынша тиісті шығындарды өздеріне алады.
  2. Студенттердің шетелге шығуына және болуына байланысты жеке шығындарын (төлқұжат пен виза, халықаралық көлік, медициналық сақтандыру, тұру шығындары) серіктес университеттердің ешқайсысы көтермейді.
  3. Батыс Саксон қолданбалы ғылымдар университетін қоспағанда, серіктес университеттер өздерінің қабылдау ережелеріне сәйкес оқу ақысын ала алады. Батыс Саксон қолданбалы ғылымдар университетінің студенттері үшін бұл төлемдер бір семестрде 500 евродан аспайды. Алайда, шетелде оқу кезінде жіберуші университет оқу ақысын тоқтатады, ал қабылдаушы университет оқу ақысын алады.
  4. Батыс Саксон қолданбалы ғылымдар университетінде оқу тегін. Цвиккау қаласында өткізген уақыт үшін тек семестрден семестрге дейін өзгеруі мүмкін әкімшілік алым алынады. Сонымен қатар, Германияда болған кезде шетелдік студенттерде тұру үшін ең аз мөлшерде сомасы болуы керек, олар Германияда ұлттық оқу визасын алған кезде растауы керек.

Байланыс деректері:

8 777 281 63-71 (Абилов Серик Мерзоянович)
serikabilov@kafu.kz

8 777 855 16 36 (Бордияну Илона Владимировна)
bordiyanuilona@mail.ru

8 777 177 66-39 (Бердібеков Азамат Бердібекұлы)
berdibekov_azama@mail.ru