Наурыз-көктем, береке және  жаңару мерекесі

Наурыз – көктем, береке және жаңару мерекесі. Ежелгі заманнан бері түркітілдес халықтар оны 10 күн атап өтеді, онда әр күннің өзіндік қасиетті мәні бар.

2024 жылдың 14 наурызында Қазақстан-Американдық еркін университеті Жоғары колледжінің базасында «Көрісу күні» сәлемдесу және үлкендерге құрмет көрсету күні, сондай – ақ көктемнің басталуының алғашқы мерекелеуі өткізілді. Қазақ тілінен аударғанда сөзбе-сөз «көрісу» «жүздесу» немесе «кездесу» дегенді білдіреді. Бұл күні бір-біріне қонаққа бару және көктемнің келуімен құттықтау керек болған.

Наурыз мейрамын мерекелеу аясында ШҚО білім басқармасының бастамасымен ТжКБ жүйесінің облыстық оқу орындарының арасында «Ұлттық киімді ұлықтайық!» челленджі ұйымдастырылды.

2024 жылғы 15 наурыз Қазақстанда  – Қайырымдылық күні, мейірімділік, қайырымдылыққа арналған. Колледж оқытушылары мен студенттері көп балалы отбасылардан шыққан балаларға мерекелік тағамдар дайындады.

Наурыз мейрамы құтты болсын!

ҚАЕУ Жоғары колледжі