Қазақстан-Американдық еркін университетінің экономика және қаржы колледжіне кәсіптік бағдары

2024 жылдың 11 сәуірі мен 17 сәуірі аралығындағы кезеңде ЭҚК колледжінің студенттері кәсіптік бағдар беру іс-шараларына белсенді қатысты, бұл пайдалы ақпарат көзі болып қана қоймай, сонымен қатар оларды болашақ кәсіби өмірінде жаңа биіктерге жетуге шабыттандырды.

11 сәуірде «Бизнес» кафедрасының аға оқытушысы Оксана Григорьевна Богородская ТжКБ «Менеджмент» және «Мейрамхана және қонақжайлылық бизнесі» білім беру бағдарламаларының 3 және 2 курс студенттерімен бірлесіп «Логистикалық квест» өткізді.

Колледж студенттері «Логистика» пәнінің негіздерімен таныстырылды және логистиканың әртүрлі түрлері бойынша тапсырмалар берілді. Жеті логистикалық станциясы балаларды әртүрлі деңгейдегі қызықты тапсырмалармен қарсы алды. Квест нәтижесінде жеңімпаздар ҚАЕУ атынан дипломдар мен сыйлықтарға ие болды.

16 сәуірде «Бизнес» кафедрасының оқытушылары Айтқалиева Жанерке Қайратқызы мен Косенко Павел Павловичтің жетекшілігімен «ҚАFU-3301» қызықты квест ойыны өтті. Ойынды ұйымдастыруға «Ақпараттық жүйелер» ТИПО 2 курс студенті Материкин Павел Максимович және «Қаржы» ББ 3 курс студенті Бухрякова Амина Сергеевна қатысты.

Ойын барысында Экономика және қаржы колледжінің «Ақпараттық жүйелер» және «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету» білім беру бағдарламасының 4 курс студенттері кәсіби білімдері мен дағдыларын сарапқа салды.

Мақсаты оқушылардың логикалық және сыни ойлауының даму деңгейін зерттеу болды. Бұл жоба аясында олар бірнеше кезеңдерден өтті, соның ішінде стеганография, шифрлау және т.б. бойынша тапсырмалар. Ойын студенттерге шеберліктерін шыңдап қана қоймай, университетпен жақынырақ танысуға мүмкіндік берді.

17 сәуірде «Бизнес» кафедрасының аға оқытушысы Юлия Владимировна Трофимованың жетекшілігімен «Квиз.плиз» атты қызықты  зияткерлік шайқас өтті. «Есеп және аудит» және «Қаржы» білім беру бағдарламаларының 3 курс студенттері, сондай-ақ Экономика және қаржы колледжінің «Есеп және аудит» білім беру бағдарламасының 3 курс студенттері кәсіби білім мен біліктіліктерін сарапқа салды.

Іс-шара барысында олар қаржылық сектордағы табысты мансап үшін негізгі құзыреттер – Hard and Soft дағдылары әлеміне еніп кетті. Hard and Soft – бухгалтерлік есеп, қаржылық есептілікті талдау және аудит сияқты техникалық білім мен дағдылар. Soft skills командалық жұмыс, уақытты басқару,  уәждеме және тиімді қарым-қатынас үшін маңызды жеке қасиеттер болып табылады.

Зияткерлік шайқас барысында қатысушылар soft skills түсінігімен, олардың қаржы мамандары үшін маңыздылығымен және табысты мансап үшін бухгалтерлер, қаржы менеджерлері, CFO және аудиторлар қандай soft skills дамыту керектігімен танысты. Soft skills дамыту әрқашан Hard skills бірге маңызды. Егер бухгалтерлік есепті оқып жатсаңыз, зейінді зерттеуді ұмытпаңыз. Егер сіз қаржылық талдау жасасаңыз, бастаманы қолға алып, жаңа шешімдер табуды ұмытпаңыз.

Бизнес  кафедрасы