АҚЫЛДЫЛАР ТАЛҚЫСЫ: ЖАРЫСАМЫЗ ЖӘНЕ ОҚЫП ҮЙРЕНЕМІЗ

2024 жылдың 17 сәуірінде Қазақстан-Американдық еркін университетінде кәсіптік бағдар беру жұмысы аясында «Бизнес» кафедрасының аға оқытушысы Юлия Владимировна Трофимованың жетекшілігімен «Квиз,плиз» атты қызықты интеллектуалды шайқас өтті. «Есеп және аудит» және «Қаржы» білім беру бағдарламаларының 3 курс студенттері, сондай-ақ Экономика және қаржы колледжінің «Есеп және аудит» білім беру бағдарламасының 3 курс студенттері кәсіби білім мен біліктіліктерін сарапқа салды.

Іс-шара  аясында олар қаржылық сектордағы табысты мансап үшін негізгі құзыреттер – Hard and Soft дағдылары әлеміне еніп кетті. Hard and Soft – бұл бухгалтерлік есеп, қаржылық есептілікті талдау және аудит сияқты техникалық білім мен дағдылар. Soft skills – бұл  командалық жұмыс, уақытты басқару,  уәждеме және тиімді қарым-қатынас үшін маңызды жеке қасиеттер болып табылады.

Зияткерлік шайқас барысында қатысушылар түсінігімен, олардың қаржы мамандары үшін маңыздылығымен және табысты мансап үшін бухгалтерлер, қаржы менеджерлері, қаржылық менеджерлер және аудиторлар қандай soft skills дамыту керектігімен танысты. Soft skills дамыту әрқашан hard skills бірге маңызды. Егер сіз бухгалтерлік есепті оқып жатсаңыз, зейінді зерттеуді ұмытпаңыз. Егер сіз қаржылық талдау жасасаңыз, бастаманы қолға алып, жаңа шешімдер табуды ұмытпаңыз. Кәсіби маман ретінде өз құндылығын білу – басты стратегия. Дегенмен,  жеке дағдыларды дамыту да дана қадам болып табылады, өйткені олар белгісіз жағдайларға бейімделуге, мақсаттарға жетуге және тіпті ең жоғары  ұстанымда адами аспектілерді сақтауға көмектеседі.

«Квиз, плиз»  зияткерлік шайқасы стандартты емес  нысанда қажетті білім мен дағдыларды алуға және қарым-қатынас жасауға, талқылауға, күлуге мүмкіндік берді…

Осы іс-шараның барлық қатысушыларына кәсіби табыс пен қаржы саласындағы жарқын мансап тілейміз!

Бизнес бөлімі