«CODEMASTERS HACKATHON» бағдарламалауы бойынша облыстық IT-хакатон

8 желтоқсанда «CODEMASTERS HACKATHON» бағдарламалау бойынша  «Oskemen IT-Hub»-та облыстық IT-хакатоны өтті, оған өңірдің колледждері мен жоғары оқу орындарынан 9 команда қатысты.

Хакатон өткізу мақсаты – колледждер мен университеттердің студенттерін барлығына қол жетімді инновациялық қосымшалар мен қызметтердің алғашқы нұсқаларын жасауға ынталандыру.

7 сағат ішінде командаларға онлайн-буллингпен күресу және оң цифрлық кеңістік құру үшін инновациялық шешім әзірлеу ұсынылды. Құрамына «Ақпараттық жүйелер» ББ 3-курс студенттері: Федотов Данил, Хасенов Аян және Тулкин Данил кіретін «Хрусталь  сарайлар» командасы осы қиын тапсырмада C# бағдарламалау тіліндегі мәтіндегі Nortrom деп аталатын теріс сөздерді және балағат сөздерді 100% танудың көп тілді алгоритмін жасады. Сондай-ақ, команда бұл технологияны ВКонтактідегі танымал әлеуметтік желінің бірімен байланыстырып, қазылар алқасына алгоритмнің нақты уақыттағы жұмысының мысалын көрсетті.

«CODEMASTERS HACKATHON» IT -хакатонының қорытындысы бойынша ҚАЕУ командасы бизнес кафедрасының аға оқытушысы Ю.В. рофимованың басшылығымен қойылған міндеттерді сәтті орындап, 75 мың теңге көлемінде ақшалай сыйақы алып, бірінші орынға ие болды!

Балаларды құттықтаймыз және оларға жеңістер мен табыстар тілейміз!

Бизнес кафедрасы