Кеңес берудегі транстық жұмыс әдістері

2023 жылғы 15 қарашада «Психология» білім беру бағдарламасының студенттеріне «Психологиялық кеңес беру негіздері» пәні аясында «Кеңес берудегі транстық жұмыс әдістері» тақырыбы бойынша шақырылған практикалық психолог-кеңесші Куленова Вера «Регрессивті гипноз» әдісін көрсетті. Бұл әдіс Эриксондық гипнозға, психоанализге және Юнгиялық тәсілге негізделген және трансперсоналды психология саласына жатады.

Регрессивті әдіс бұл ақпаратты сананың көмегімен одан әрі қарастыру үшін бейсаналық жадының ақпаратты іздеуді қамтиды. Бұл жағдайда регрессионист адамды трансқа батырады, оның көмегімен ол бұрын болған оқиғаларды қайта бастан кешіре алады. Бұл травматикалық оқиғалар да, ресурстық жағдайлар да болуы мүмкін, онда адам қазіргі мәселелерді әлдеқайда тиімді шеше алатын күш табады.

Тәжірибелік сабақта жұпта жұмыс істеу техникасы және демонстрациялық сессия өткізілді.

Педагогика және психология кафедрасы