2022 жылғы 28 қыркүйекте Қазақстан-Америка еркін университетінде Мұхтар Әуезовтің туғанына 125 жыл толуына арналған өңірлік авторлық өлеңдер байқауы өтті. Мұхтар Әуезов-сөз суретшісі, ғалым-филолог, қазақ фольклорының теңдесі жоқ білгірі, драматург, журналист, педагог, тамаша полимат және энциклопедист. Мұхтар Әуезов өзінің шығармашылық жұмыстарымен қазақ әдебиетінің қалыптасуы мен дамуына ықпал еткен алғашқы жазушы болды. Мұхтар Әуезовтің шығармалары бірнеше рет қайта басылып, әлемнің көптеген тілдеріне аударылды.

Байқауды жетекші іс – шаралар ашты – Кенжебаева Лейла және Бугаев Михаил – «Журналистика»ББ студенттері. М.Әуезов шығармашылығының қазіргі заман үшін маңыздылығын атап өткен Бірінші Вице-президент Жасұлан Ермолұлы Байкенов пен Халықаралық байланыстар және ынтымақтастық жөніндегі Вице-президент Даниэль балласт құттықтау сөз сөйледі.

М.Әуезовтің өмірі мен шығармашылығы туралы Мадина Мейрамбекқызы («Қазақ тілі мен әдебиеті» ББ студенті) және Амалия Бубнова («Орыс тілі мен әдебиеті» ББ студенті), Назерке Дәулетшінова және Серікнкәр («Қазақ тілі мен әдебиеті»ББ студенті) музыкалық нөмірлерімен сөз сөйледі.

«Қазақ тілі мен әдебиеті» ББ ҚАЕУ түлегі – жас ақын, «жүректі төбелек» кітабының авторы Тасқынбек Құндыз жас ақындарға қош келдіңіздер.

Сөз сөйлеу регламенті мен бағалау критерийлерін қазылар алқасының төрағасы Таскимбаева Роза Капановна – ҚАЕУ жоғары колледжінің оқытушысы айтты. Байқау қорытындысын шқмк оқытушысы Айнұр Мұратқызы Қайкенова айтты. Абай, ШҚО ТжКБ орталығының қазақ тілі мен әдебиеті оқытушыларының облыстық әдістемелік бірлестігінің басшысы. Байқаудың бірлескен ұйымдастырушысы ШҚО Мәдениет басқармасының Шығыс Қазақстан лингвистикалық орталығы болды.

Мұхтар Әуезовтің туғанына 125 жыл толуына арналған өңірлік авторлық өлеңдер байқауының жеңімпаздары:

қазақ тілінде

1 орын-Тоқтарбекова Мөлдір » Абайға АРНАУ «(мұғалім-Тоқтасынова Қамшат Жаныбекқызы)-№18 орта мектеп, Өскемен

2 орын-Кенжекан Айша » ХАКІМ АБАЙҒА АРНАУ «(макет мұғалімі Медет Шайзадаұлы) – № 1 Белоусов орта мектебі

3 орын – Дүйсенбекова Амина » МҰХТАРҒА ТАҒЗЫМ «(мұғалім-Ихсанова Гүлнар Саветбекқызы)-№36 орта мектеп, Өскемен

орыс тілінде

1 орын – тілеуді Аружан «Абайға арнау «(мұғалім – Нұрғалиева Фарида Қадылғазықызы)-№46 орта мектеп, Өскемен

2 орын – Коханова Камила «Шыңғыстаудан жетім» (мұғалім-Будникова Наталья Николаевна) – Меновновка орта мектебі

3 орын-Семенякин Артем «Мұхтар Әуезов» (мұғалім-Мұхаметжанова Лаззат Қазбекқызы)-№15 орта мектеп, Өскемен

Конкурс жеңімпаздары 1, 2, 3 дәрежелі дипломдармен, дипломанттардың басшылары жеңімпазды дайындағаны үшін сертификаттармен марапатталды. Қалған қатысушыларға конкурсқа қатысқаны үшін сертификаттар, ал олардың басшыларына қатысушыны дайындағаны үшін сертификаттар берілді.

ҚАЕУ кітапханасында Мұхтар Әуезовтің мерейтойына арналған көрме өтуде, онда қазақ әдебиетінің ең танымал жазушыларының бірінің тамаша шығармаларымен танысуға болады.

Іс-шара аясында «Журналистика» ББ 3 курс студенттері дайындаған «Мұхтар Әуезовке 125 жыл: журналистер айтады»атты бейнефильмнің тұсаукесері өтті.