Өскемен қаласы мектептерінің 9-11 сынып оқушылары арасында «Болашақ заңгер» байқауы

2024 жылдың 5 сәуірінде Қазақстан-Американдық еркін университетінің базасында Өскемен қаласы мектептерінің 9-11 сынып оқушылары арасында «Болашақ заңгер» қалалық байқауы өтті. Оны ҚАЕУ Жоғары колледжі ұйымдастырды. Жарысқа Өскемен қаласының мектептерінен 13 команда қатысты.

Іс-шараның негізгі мақсаты – жасөспірімдердің қоғамдағы құқықтық мәдениеті мен құқықтық сауаттылығын дамытуға және нығайтуға ықпал ету, сондай-ақ студенттерге болашақ мамандығын таңдау  үдерісінде кәсіптік бағдар беру бойынша қолдау көрсету болды.

Мектеп оқушыларымен жұмыс екі учаскеде жүргізілді: «Бұзақылық – әлеуметтік мәселе» тақырыбындағы психологтардың секциялық жұмысы және «Қылмыстың алдын алу» секциясының жұмысы (ШҚО ІІД жәдігерлерінің көрмесі).

Жарыстың салтанатты ашылуында ШҚО ІІД кадр саясаты бөлімінің бастығы Шалқыбаев Ерат Қайноллаұлы қатысушыларға құттықтау сөз сөйледі.

Байқау үш кезеңнен тұрды: 1 кезең – «Құқықтық сауаттылық – заман талабы» тақырыбында заманауи бейнеролик дайындау, 2 кезең – «Құқық негіздері» пәні бойынша мектеп бағдарламасының теориялық білім деңгейін тексеру. , 3-кезең пікірталас форматында өтті.

Жарыс қорытындысы бойынша бірінші орынды ШҚО білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім бөліміне қарасты «Шоқан Уәлиханов атындағы №3 мектеп-лицейі» КММ, Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «Лев Гумилев атындағы №38 гимназия» КММ командалары бөлісті.

Екінші орынды да екі команда – ШҚО ББ Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№ 27 орта мектебі» КММ және ШҚО ББ Өскемен қаласы бойынша.білім бөлімінің «№ 7 орта мектебі» КММ мектеп оқушылары иеленді.

Үшінші орында ШҚО ББ Өскемен қаласы бойынша білім бөліміне қарасты «№ 45 бейіндік орта мектебі» КММ мен ШҚО ББ Өскемен қаласы бойынша білім  бөлімінің «№19 қосымша білім беру мектеп-орталығы» КММ-нің  оқушылары болды.

ҚАЕУ жоғары колледжі