Орыс тілі мен әдебиеті

Академиялық дәрежесі,
орыс тілін оқыту әдістемесінде, филологияның ерекшеліктері мен аспектілерінде және университеттерде оқыту әдістемесінде терең білімі бар мамандарды даярлауға бағытталған академиялық дәреже.

Академиялық дәрежесі:

Педагогика ғылымдарының магистрі

Білім беру бағдарламасының шифры мен атауы:

7М01706 «Орыс тілі мен әдебиеті»

Таңдау бойынша пәндер:

Педагогика, орыс тілін оқыту әдістемесі

Оқыту формасы және оқу ұзақтығы:

Бейіндік магистратура: 1 жыл

Ғылыми-педагогикалық магистратура: 2 жыл

Білім беру бағдарламасының сипаттамасы:

«Орыс тілі мен әдебиеті» магистратурасының мамандығы орыс тілі мен әдебиеті саласында терең білім алғысы келетін және оларды кәсіби қызметте қолданғысы келетін студенттерге арналған.

Бағдарлама аясында студенттер орыс тілін грамматика, лексика, фонетика, стилистика сияқты жоғары деңгейде оқиды, орыс тілінің даму тарихын, оның басқа тілдер мен мәдениетке әсерін, сондай-ақ қазіргі әлемдегі рөлін зерттейді. Олар сондай-ақ орыс әдебиетін, соның ішінде классикалық және қазіргі орыс әдебиетін зерттейді, әйгілі орыс жазушылары мен ақындарының шығармашылығын зерттейді.

Бағдарлама орыс халқының тарихы мен мәдениетін, сондай-ақ олардың мәдени ерекшеліктерін, соның ішінде әдет-ғұрыптарын, дәстүрлері мен діндерін зерттеуді қамтиды. Студенттер сонымен қатар орыс тілі мен әдебиетін оқыту әдістерін оқытуда немесе ғылыми зерттеулерде жұмысқа дайындалу үшін үйренеді.

«Орыс тілі мен әдебиеті» магистратура бағдарламасы аясында студенттер әдеби шығармаларды талдауды, орыс тілінде эссе мен зерттеу мақалаларын жазуды, сондай-ақ орыс тілінде презентациялар дайындауды және өткізуді қамтитын практикалық сабақтар өткізеді.

Мансап мүмкіндіктері:

Бағдарлама түлектері өздерінің білімдері мен дағдыларын білім, журналистика, мәдениет, мемлекеттік қызмет және халықаралық қатынастар сияқты әртүрлі салаларда қолдана алады. Олар сонымен қатар тіл білімі, әдебиет немесе басқа да салалар бойынша PhD (PhD) дәрежесін алу үшін оқуды жалғастыра алады.