ҚАЕУ-де XIV Халықаралық жас ғалымдар форумы өз жұмысын аяқтады

2024 жылдың 8 сәуірі мен 12 сәуірі аралығында Қазақстан-Американдық еркін университетінде «Қазіргі заманғы ғылыми бағыттар: қолданбалы зерттеулерден инновацияға» атты XIV Халықаралық жас ғалымдар форумы өтті. Ауқымды шара Қазақстан Республикасы ғылым қызметкерлері күнімен қатар университеттің 30 жылдығына орайластырылды.

Форумға бірнеше шетелдік ғалымдар қатысты. Германиядан келген профессорлар Томас Шмитц, Лиза Штраух, Штефан Ноак және Кристиан Браувейлер ҚАЕУ студенттері мен оқытушылары үшін қонақтық дәрістер курсын оқып, шеберлік сабақтарын өткізді. Олар ҚАЕУ студенттері мен оқытушыларына дәрістер курсын оқып, шеберлік сабақтарын өткізді.

ҚАЕУ-де дәстүрге айналған ғылым апталығы ғылыми қоғамдастық, жас ғалымдар мен зерттеушілер үшін ғылыми семинарлар, шеберлік сабақтары, шетелдік оқытушылардың дәрістері, дөңгелек үстелдер мен диалог алаңдарын өткізудің тиімді нысандарының әлеуетін біріктіруге мүмкіндік береді. Биылғы жылы форум аясында бірқатар іс-шаралар да өтті.

Қазақстанның, сондай-ақ алыс және жақын шетелдердің ғылыми қоғамдастық өкілдері қатысқан XIV Халықаралық жас ғалымдар форумының Пленарлық отырысы басты оқиға болды.

Пленарлық отырыста ҚАЕУ президенті, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі Ережеп Әлхайырұлы Мәмбетқазиев құттықтау сөз сөйледі. Ол қазіргі заманда жасанды интеллекттің өмірдің барлық салаларына ауқымды әсері қазірдің өзінде даусыз екенін атап өтті. Сондықтан ЖИ-ны әртүрлі салаларда, соның ішінде білім мен ғылымда қолдану тақырыбы бүгінгі күні өте өзекті болып табылады.

Пленарлық отырыста ЖИ саласындағы жаңа, белсенді дамып келе жатқан зерттеулер саласын қамтитын басым мәселелер бойынша бірқатар тақырыптық баяндамалар жасалды. Олар қатысушылардың қызығушылығын тудырды, ең бастысы, ЖИ технологияларын пайдалану мүмкіндіктері мен  мәселелерін анықтауға және оларды пайдалану  келешегін бағалауға мүмкіндік берді.

ҚАЕУ жұртшылықпен байланыс орталығы