ҚАЕУ студенттерінің «Шетелде оқу тәжірибесі» есеп-тұсаукесері

2024 жылдың 11 сәуірінде академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша АҚШ, Түркия, Германия, Өзбекстан және Польшаның жетекші шетелдік университеттерінде тағылымдамадан өткен студенттер «Шетелде білім алу тәжірибесі» есеп-тұсаукесерлерін ұсынды. Бұл іс-шара ҚАЕУ жас ғалымдарының XIV Халықаралық форумы аясында өтті.

Жәмсап Ақерке Талантқызы ҚАЕУ-дің 2023 жылғы түлегі, «Қазақ тілі және қазақ әдебиеті» мамандығының магистранты, бір жыл бұрын Түркияның Зонгулдак қаласындағы Бюлент Эджевит университетінде ғылыми тағылымдамадан өткен. Өзінің  есеп-тұсаукесерінде ол құнды тәжірибе жинақтағанын, осы университеттің профессорлары оқыту әдістемесі бойынша теориялық және  тәжірибелік білімдерімен бөліскенін атап өтті.

«Аударма ісі» мамандығы бойынша ҚАЕУ 2023 түлегі Әлмадиева Альбина АҚШ-тың Оклахома қ. Баптист университетінде тәжірибе алмасу курсы туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

ҚАЕУ студенттер тобы – «Шетел тілі, екі шетел тілі» мамандығының 2 курс магистранты Сабырбекова Балжан, «Қаржы» мамандығының техникалық және кәсіптік білім беру мамандығының 3 курс студенті Кенесова Айдана және «Туризм» мамандығының 4 курс студенті Серікбол Кәусар – Цвикау қолданбалы ғылымдар университетінен, Германиядан оралды. Олар Еуропадағы студенттік өмір туралы айтып, өздері оқыған университеттің фотосуреттерін көрсетті. Олар да шетелдегі өмірден алған әсерлерімен бөлісті.

«Халықаралық қатынастар» мамандығының 4-курс студенті Зайтан Әлнұр мен «Менеджмент» мамандығының екінші курс студенті Яна Линкок АҚШ-тағы Халықаралық көшбасшылық академиясында оқу бітірді. Тілдік ортаға толықтай ену және шетелдік студенттермен қарым-қатынас жасау оларға осы елдің мәдени ерекшеліктерін жақсы түсінуге, сонымен қатар сөйлеу дағдыларын жетілдіруге мүмкіндік берді.

ҚАЕУ-дің тағы үш студенті қазір шетел университеттерінде оқуын жалғастыруда. «IT-Менеджмент» мамандығы бойынша қос дипломдық бағдарламасының студенттері Қабылқазизов Жандос пен Хансейіт Шерхан Германияда Цвикау қолданбалы ғылымдар университетінде, ал Сәрсеков Берік Польшада «Журналистика» мамандығы бойынша 4 курс студенті.

Өз тұсаукесерлерін қорытындылай келе, ҚАЕУ студенттері әртүрлі салаларда қажетті білім алып қана қоймай, басқа елдерден келген құрдастарымен ынтымақтаса отырып, топта жұмыс істеуді үйренгендерін атап өтті.

Сөз сөйлеуден кейін академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында шетелде білім алу мүмкіндігіне қызығушылық танытқандар шетелдегі өмір туралы сұрақтарын қойып, оқу үшін ұсынымдар беруді сұрады.

Жұртшылықпен байланыс орталығы