«ҚАЕУ бейіндік сыныбы» жобасының қорытындысын шығару

Бүгінгі таңда жас ұрпақты кәсіби даярлау процесінің сәттілігінің  өлшемдерінің  бірі – қоғамның барлық өзгерістеріне белсенді қатыса алатын адамның үздіксіз білімі. Мұндай бірегей мүмкіндік Қазақстан-Американдық еркін университетімен тығыз байланыста жұмыс істейтін Өскемен қаласының  және ШҚО мектептерінде бар.

«Мектеп – колледж – университет» жүйесінде оқу процесінің сабақтастығының арқасында осы 2022-2023 оқу жылында 10,11 сынып оқушыларына арналған «ҚАЕУ бейіндік сыныптары» білім беру жобасы іске асырылды. Бұл жоба оқуға түсуден бір жыл бұрын университетпен танысуды көздеді. Оқу жылы барысында балалар біздің университетте бар барлық білім беру бағдарламаларымен танысты. Университеттің басты міндеті осы білім беру бағдарламаларының әрқайсысының ерекшеліктері мен тартымдылығын тікелей ҚАЕУ оқытушыларының өздерінен көрсету болды. ҚАЕУ бейіндік сыныптарын ашу идеясы ҚАЕУ президенті – Мәмбетқазиев Ережеп Әлхайырұлы тиесілі.

Ережеп Әлхайырұлы бұл сыныптарды өтеусіз негізде ашуға мүмкіндік берді. Бүгін мектеп түлектері ретінде балалар өздерінің алғашқы құжаттарын алды, бірақ орта мектепті бітіргені туралы Аттестат емес, олар ҚАЕУ бейіндік сыныбын бітіргені туралы Диплом алды. Бұл диплом оларға біздің университетке түсуге ғана емес, сонымен қатар оқуға атаулы жеңілдік алуға мүмкіндік береді.

Бейінді сынып дипломдарын табыстауға арналған салтанатты рәсімде ҚАЕУ президенті, ҚР ҰҒА академигі Мәмбетқазиев Ережеп Әлхайырұлы; халықаралық байланыстар және бағдарламалар жөніндегі вице–президент Дэниэл Бэлласт; ҚАЕУ бірінші вице-президенті Жасұлан Ерболұлы Байкенов, ҚАЕУ ректорының кеңесшісі Нестеренко Наталия Александровна, ҚАЕУ Жоғары колледжінің директоры Марина Ивановна Кикина құттықтау сөз сөйледі Бұл жобаның қала мектептері үшін маңыздылығы туралы ҚАЕУ әкімшілігінің атына №36 орта мектептің директоры Шостко Любовь Ивановна алғыс сөз сөйледі.

Өз таңдауыңызды жасай отырып, сіздер ХХІ ғасыр көшбасшы студенттерінің сауатты шешімдерін қабылдай алатын құзыретті, ұтқыр, сыни тұрғыдан ойлайтын, креативті университетті таңдайсыздар! Дәл осы Қазақстан-Американдық еркін университетінде сіздер элиталық білім алу үшін ең өршіл мақсаттар қоя аласыздар.

Жұртшылықпен байланыс орталығы