«ҚАЕУ бейіндік сыныптары» жобасы: ШҚО Кәсіпкерлер Палатасына бару

«Кәсіпкерлік және бизнес негіздері» курсын оқу аясында 2023 жылғы 1 наурызда «Бизнес» бағыты бойынша ҚАЕУ бейіндік сыныбының оқушылары Шығыс Қазақстан облысының Кәсіпкерлер Палатасына барды. Адами капиталды дамыту бөлімінің қызметкері Гүлнара Мақажанова «Атамекен» ҚР Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасының мақсаттары мен міндеттері, сондай-ақ Өңірлік кәсіпкерлер Палатасы мен оның аудандық филиалдарында Шығыс Қазақстан облысының бизнес субъектілері қандай қызметтер ала алатыны туралы айтып берді. Экскурсияның жалғасында балалар ҚАЕУ ректорының кеңесшісі Н.А.Нестеренко және  бизнес кафедрасының аға оқытушысы Д.С. Мамырбековамен бірге кәсіпкерлер палатасының даму тарихы туралы деректі фильм көріп, викторинаға қатысты. Палата өкілдері атап өткендей, мұнда балаларға өз бизнестерін ашуға, мемлекеттік гранттар алу конкурсына қатысу үшін бизнес-жоспар дайындауға, мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде жеңілдікті кредиттер алу үшін құжаттар пакетін жинауға, өнімді өткізуді жолға қоюға көмектесуге, сот сатыларында өз құқықтарын қорғауға және т.б. көмектеседі.

«ҚАЕУ бейінді сыныптары» жобасы Қазақстан-Американдық еркін университетінің базасында іске асырылуда, үш бейінді сынып ашылды: 11-сынып түлектері үшін екі сынып және екі жылдық оқуы бар бизнес-сынып.

80-нен астам оқушы ҚАЕУ-де ағылшын тілін, кәсіпкерлік және бизнес негіздерін, IT-технологияларды, психология мен журналистиканы, құқық пен халықаралық қатынастарды оқып үйренеді.

Бұл жоба – өзін білім алушы ретінде ғана емес, Жаңа Қазақстанның көшбасшысы ретінде де іске асыра отырып, өзінің болашақ мамандығын таңдайтын талапкерлер үшін бастапқы алаң құру.

Бизнес кафедрасы