ҚАЕУ делегациясының мүшелері  американдық Fairfax университетінде серіктестіктің жаңа мүмкіндіктерін талқылады

2023 жылғы 1 ақпанда Қазақстан-Американдық еркін университетінің президенті Ережеп Әлхайырұлы Мәмбетқазиев, ректор Айдар Ережепұлы Мәмбетқазиев және халықаралық бағдарламалар және серіктестік жөніндегі вице-президент Даниэль Бэлласт АҚШ-тың Вирджиния штатындағы Fairfax университетінің бас ғимаратында Fairfax (FXUA) Америка университетінің президенті доктор Ахмед Алванимен кездесті.

Сапардың негізгі мақсаты ҚАЕУ делегациясының Fairfax университетінің президентімен жеке кездесуі, ағымдағы серіктестіктің болашағы мен екі университет арасында қол қойылған келісімдерді жүзеге асыру мүмкіндіктерін талқылау болды.

Кездесуге FXUA негізгі басшылығының мүшелері, соның ішінде жалпы білім беру бағдарламасының төрағасы доктор Халил Атабай, академиялық бағдарламалардың атқарушы деканы доктор Н.С.Хасан, аккредиттеу және тұрақты сәйкестік жөніндегі үйлестіруші Джордж Радо және атқарушы көмекші Эмили Чжэн қатысты.

Кездесу барысында ҚАЕУ мен FXUA арасындағы келісімдерді одан әрі іске асыру бойынша бірқатар мүмкіндіктер, соның ішінде ҚАЕУ студенттері үшін FXUA-да және FXUA студенттері үшін ҚАЕУ-де студенттердің академиялық ұтқырлығы және оқытушылар үшін ғылыми тағылымдамалар талқыланды. Қос дипломды білім беру бағдарламаларын дамыту мүмкіндігіне, сондай-ақ ҚАЕУ магистратурасында FXUA студенттерін оқыту мүмкіндігіне ерекше назар аударылды.

FXUA президенті, доктор Ахмед Алвани ҚАЕУ мен FXUA арасындағы серіктестікке қызығушылығын растады және университеттер арасында жасалуы мүмкін кез-келген бағдарламаны қолдауға келісті.

ҚАЕУ делегациясының сапарының тағы бір сәті Вашингтондағы (Колумбия округі) талдау орталығы болып табылатын New Lines Institute for Strategy & Policy-пен серіктестіктің жаңа мүмкіндіктерін талқылау болды, мысалы, «Халықаралық қатынастар» білім беру бағдарламасы бойынша оқитын ҚАЕУ студенттері үшін  іс-тәжірибеден өту. Бұл бағдарламаны доктор Алвани де басқарады және бағдарлама АҚШ-тағы мемлекеттік саясат жөніндегі сараптама орталығы болып табылады. Доктор Алвани сонымен бірге Пенсильваниядағы Keystone College жұмысы және ҚАЕУ мен осы колледж арасындағы жаңа серіктестікті дамыту мүмкіндігі туралы айтты.

Кездесуден кейін доктор Алвани Fairfax университетінің ғимараттарына экскурсия жасау үшін ҚАЕУ делегациясына  өзі де қосылды.

Жұртшылықпен байланыс орталығы