ҚАЕУ-ге 30 жыл: университет еріктілері мен қалалық прокуратура халық арасында интернет-алаяқтықтың алдын алу бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізді

Қазақстан-Америка университетінің студенттері мен қалалық прокуратура арасындағы ынтымақтастық аясында Өскемен қаласының тұрғындары арасында маңызды тақырып-интернет – алаяқтықтың алдын алу бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстары жүргізілді.

Бүгінгі таңда интернеттегі алаяқтық біздің қоғамдағы ең өзекті мәселелердің біріне айналды. Технологияның дамуы және Интернеттің кең таралуы адамдарды алдау және олардың ақшасын немесе жеке ақпаратын заңсыз алу үшін әртүрлі әдістерді қолданатын алаяқтардың әрекеттері үшін қолайлы жағдай жасайды.

Қазіргі әлемде интернеттегі алаяқтық фишинг пен алаяқтық веб-сайттардан бастап кибершабуылдар мен жеке басын ұрлауға дейін көптеген формаларды алады. Өкінішке орай, тіпті ең ақылды пайдаланушылар да алаяқтардың құрбаны болуы мүмкін, өйткені олардың әдістері үнемі жетілдіріліп, заманауи технологияларға бейімделеді.

Ақпараттық-түсіндіру жұмысының мақсаты интернет-алаяқтықтың әдістері мен белгілері туралы хабардарлықты арттыру, сондай-ақ осындай қылмыстық әрекеттерден қорғау әдістерін үйрету болды. Біз алаяқтықтың әртүрлі сценарийлерін қарастырдық, олардың алдын алу жолдарын талқыладық және желідегі қауіпсіздік бойынша практикалық кеңестермен бөлістік.

Бұл жұмыс біздің азаматтарымызға интернетте сергек және қауіпсіз болуға көмектеседі деп үміттенеміз. Жеке мәліметтеріңізді сақтаңыз, онлайн-транзакцияларды жүргізген кезде абай болыңыз және алаяқтық әрекеттерге күдік туындаған жағдайда құқық қорғау органдарынан көмек сұраудан тартынбаңыз. Біз бірге интернетті барлығы үшін қауіпсіз және сенімді кеңістікке айналдыра аламыз.

Студенттерді дамыту орталығы