ҚАЕУ Ғылыми кеңесінің қорытынды кеңейтілген отырысы

2022 жылғы 27 желтоқсанда Қазақстан-Американдық еркін университетінде Ғылыми кеңестің кеңейтілген отырысы өтті, онда ҚАЕУ-нің 2018-2022 жылдарға арналған стратегиялық даму жоспарын іске асыру қорытындылары шығарылды.

Ғылыми кеңестің төрағасы ҚР ҰҒА академигі Мәмбетқазиев Ережеп Әлхайырұлы іс-шараға қатысқан оқытушыларды, докторанттарды, магистранттарды, студенттерді, жұмыс берушілердің өкілдерін күн тәртібімен және сөз сөйлеу регламентімен таныстырды.

Негізгі баяндамада ҚАЕУ бірінші вице-президенті, PhD докторы Жасұлан Ерболұлы Байкенов университет қызметінің бағыттары бойынша өсу көрсеткіштері мен төмендеу ұстанымдарын атап өтті, 5 жылдағы стратегиялық міндеттердің орындалу деңгейіне баға берді және университеттің 2023-2027 жылдарға арналған жаңа даму Стратегиясын ұсынды. баяндамада университеттің білім беру бағдарламаларын талдауға, ПОҚ сапалық құрамын жақсарту үшін жағдай жасауға, цифрландыруды дамыту, ЖОО-ның ғылыми-зерттеу және халықаралық қызметіне ерекше назар аударылды.

Университеттің қызметін, оның күшті және әлсіз жақтарын, даму мүмкіндіктері мен қауіптерін талдау ҚАЕУ-нің 2023-2027 жылдарға арналған жаңа даму стратегиясын әзірлеу кезінде ескерілді, оның жобасы білім алушылардың барлық құрылымдық бөлімшелері мен академиялық топтарында жыл бойы талқыланып, Ғылыми кеңестің кеңейтілген отырысында бекіту үшін ұсынылды.

Негізгі баяндама креативті даму жөніндегі директор Астафьева Александра Геннадьевнаның ҚАЕУ-де халықаралық гранттық бағдарламаларды іске асыру туралы ақпаратымен, сондай-ақ Кабардина Анна Александровнаның ЖОО-да оқитын шетелдік студенттер туралы хабарламасымен толықтырылды.

ҚАЕУ кафедрасының меңгерушілері Бордиану Илона Владимировна және Нұрланова Әсем Нұрланқызы Батыс Саксон қолданбалы ғылымдар университетімен Цвиккау қ. (Германия) және Зонгулдак қаласындағы (Түркия) Эджевит Бюлент атындағы Университетпен ынтымақтастық  келешегін анықтады.

Ғылыми кеңесте Елена Витальевна Шихотованың ҚАЕУ лингвистикалық орталығының жұмысы мен даму  келешегі туралы ақпараты ұсынылды.

Ғылыми кеңестің төрағасы Е. Ә. Мәмбетқазиев университеттің өткен жылғы қызметін қорытындылап, алдағы жылы «Қазақстан-Американдық еркін университетінің 2023-2027 жылдарға арналған даму стратегиясы» шеңберінде жұмыс істейтін алдағы мақсаттар мен міндеттерді белгіледі.

Ғылыми-зерттеу бөлімі