ҚАЕУ-нің Георг-Симон Ом атындағы германиялық техникалық университетімен ынтымақтастықтың жаңа көкжиектері

2023 жылғы 15 қыркүйекте Қазақстан-Американдық еркін университеті мен Георг-Симон Ом Техникалық университеті, Нюрнберг, Германия арасында меморандумға қол қойылды.

ҚР ҰҒА академигі Ережеп Әлхайырұлы Мәмбетқазиев бастаған ҚАЕУ басшылығы ынтымақтастық туралы меморандумға қол қою үшін Георг-Симон Ом атындағы техникалық университеттің атынан қатысатын профессор Кай Нобахпен кездесті.

Іс-шара аясында тараптар екі университеттің халықаралық академиялық және ғылыми ынтымақтастық саласындағы мүмкіндіктерін талқылады, дайындалған меморандум шеңберінде әріптестік  тармақтарын іске асыру жоспарларымен алмасты.

Қазақстан мен Германия университеттері арасында академиялық және ғылыми ынтымақтастық саласындағы өзара түсіністік пен ынтымақтастық туралы меморандум жасасу халықаралық ынтымақтастықтың өзара іс-қимылын тереңдетудегі маңызды қадам болып табылады. Ол студенттер мен оқытушылар алмасу, бірлескен ғылыми жобалар, конференциялар мен семинарлар ұйымдастыру және ынтымақтастықтың басқа да нысандары сияқты түрлі салаларда тығыз өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді.

Нюрнберг Техникалық Университеті (Technische Hochschule Nürnberg) – Германиядағы ең ірі университеттердің бірі, онда 13000 студент оқиды. Ол бүгін және ертең әлем үшін идеялар әзірлейді және біздің қоғамның негізгі мәселелері бойынша зерттеулер жүргізеді. TH Nürnberg Германия үшін маңызды инновация қозғалтқышы бола отырып, ғылымды ең қажет ететін және ең күшті бавариялық университеттерінің бірі болып табылады.