«ҚАЕУ оқу жылының қорытындысы» журналистердің оқу баспасөз конференциясы

Қазақстан-Американдық еркін университетінің студенттері екінші рейтингтік апталықты аяқтады, оқу жылы аяқталуға жақын, алда іс-тәжірибе, емтихандар мен демалыс бар. Қорытындылау уақыты келді.

«PR-ге кіріспе» пәні аясында «Педагогика және психология» кафедрасының оқытушысы Л.А. Мисевра «Журналистика» ББ 1 курс студенттеріне арналған «ҚАЕУ оқу жылының қорытындысы»тақырыбында оқу баспасөз конференциясын өткізді.

Сабақты ұйымдастыру үшін студенттерді кәсіби даярлау жүйесінде жобалық қызмет технологиясы таңдалды. Дайындық кезеңінде білім алушыларға арнап, БАҚ үшін арнайы іс-шараны дайындау және өткізу бойынша нұсқаулық өткізілді, жобалау қызметін енгізу кезеңдері мен алгоритмі айқындалды, орындаушылар және оқу міндеттерін шешуге жауаптылар тағайындалды. Студенттер үш шығармашылық топқа бөлінді: баспасөз қызметі, компания қызметкерлері және журналистер. Бірінші кезеңде іс-шара тұжырымдамасын әзірлеу үшін «Миға шабуыл» технологиясы қолданылды – ақпараттық нұсқаулық және негізгі баяндамашылардың тақырыптары таңдалды: «Тәуекелдерді бағалау: емтихандарға дейін және емтихан кезінде қалай біріктірілмеуге болады?», «Жылдың ең есте қаларлық оқиғалары», » оқу  іс-тәжірибесін қалай сәтті өтуге болады?».

PR-дің барлық ілеспе базалық және имидждік құжаттары дайындалды: баспасөз релизі, журналистерге шақыру, сөз сөйлеу мәтіндері, қатысушыларды тіркеу бланкісі, баспасөз-волл, баспасөз-папка, кәдесый өнімдері және т.б.

Жобаны іске асыру кезеңінде студенттер рөлдік ойынға түсті. Кейбіреулер баспасөз конференциясын ұйымдастырушыларды, Өскемен қаласының басқа да жетекші БАҚ-тарын (оның ішінде-журналистер, фотографтар, операторлар) ұсынды. Кездесу регламенті қатаң сақталды, сұрақтар мен бос микрофонның уақыты анықталды.

Студенттер іс-шараны дайындауға өте жауапкершілікпен қарады, баяндамашылардың баяндамалары қызықты әрі мазмұнды болды, журналистер нақтылайтын және терең сұрақтар қойды, кездесуден кейін қорытынды материалдар дайындалды. Барлығы аздап уайымдап, кейбір қателіктер жіберді. Сабақ соңында рефлексия жасалды. Студенттердің өздері оң және теріс жақтарын атап өтті. Алайда, баспасөз конференциясын ұйымдастыруға және өткізуге қатысудың алғашқы тәжірибесі сәтті болды. Қатысушылар баға жетпес тәжірибе жинады, болашақ мамандықты жақсы меңгеру үшін тағы немен жұмыс істеу керектігін түсінді. Жаттығуда қиын-ұрыста оңай!

Педагогика және психология кафедрасы