ҚАЕУ және ММПУ халықаралық ғылыми ынтымақтастығы

2022 жылғы 26-27 қазанда Қазақстан-Американдық еркін университетінің оқытушылары «Ашық білім беру кеңістігіндегі тьюторлық: қазіргі білім берудегі тьютордың ұстанымы»атты XV халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференцияға (XXVII Бүкілресейлік) қатысты.

«Этнопедагогика және этнопедагогика практикасындағы тьютордың ұстанымы» секциясында, ҚАЕУ атынан халықаралық бағдарламалар және ынтымақтастық жөніндегі вице-президент Дэниел Бэлласт, з.ғ. к., ғылыми жұмыс және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді дамыту жөніндегі проректор Гаврилова Юлия Александровна, ф. ғ. к., педагогика кафедрасының меңгерушісі Нұрланова Әсем Нұрланқызы, педагогика және психология кафедрасының аға оқытушысы Шұнқырова Зарина Қанапияқызы, педагогика және психология кафедрасының аға оқытушысы Федорова Ирина Алексеевна баяндама жасады.

Конференцияда келесі мәселелер талқыланды: антропопрактикалық парадигмадағы білім берудің құрылысы мен дамуы қалай өзгереді? Заманауи білім берудегі тьюторлық қызметтің мазмұны мен ерекшелігі неде? Заманауи білім беру экожүйесіндегі тьютордың миссиясы, рөлі және орны қандай? Қазіргі Ресейде, әлемде тьюторлықты дамытудың тағдыры, мүмкін стратегиялары мен тактикасы қандай?

Сондай-ақ, ҚАЕУ өкілдері «Тьюторлық ұстанымның қалыптасуы мен дамуы (тьютордың кәсіби дамуы: өзін-өзі анықтайтын тьютор, айналатын тьютор, жасампаз тьютор»екілік семинарына қатысты.

Конференция қорытындысы бойынша XV Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция (XXVII Бүкілресейлік ғылыми-тәжірибелік конференция) «Ашық білім беру кеңістігіндегі тьюторлық: қазіргі білім берудегі тьютордың ұстанымы» атты материалдар жинағы жарық көрді, оған ҚАЕУ оқытушыларының мақалалары кірді.

Ғылыми-зерттеу бөлімі

Обложка книги