«Стартап дегеніміз не?» тақырыбына қонақ дәрісі

2022 жылғы 15 қарашада Қазақстан-Американдық еркін университетінде Л. Гумилев атындағы ЕҰУ кәсіпкерлік орталығының басшысы Нұрмағамбетова А.І. бизнес кафедрасының барлық білім беру бағдарламаларының 2,3,4 курс студенттері үшін «Стартап дегеніміз не?» тақырыбына қонақ дәрісін өткізді.
Армияш Іргебекқызы стартап дегеніміз не, оның қандай артықшылықтары бар, неге бұл қызметті қазір, студенттік кезде бастау керек екенін айтты. Дәріс барысында университетте оқып жүрген кезде олардың негізін қалаушылар құрған табысты стартаптардың мысалдары келтірілді.
Ұсыныс ретінде спикер кімнің өз стартапын құру идеясы болса, не істеу керектігін айтты:

• Керемет идеяны табыңыз;
  • Команда құру;
  • Бизнес-модель туралы ойланыңыз;
  • Прототип жасаңыз;
  • Мақсатты аудиторияны анықтау;
  • Қаржыландыруды тарту;
  • Компания құру (заңды тұлға);
  • Прототипті нақтылау;
  • Өнімнің өнімділігін растау;
  • Өз идеяңызды кеңейту.

Қонақтар дәрісінің соңында білім алушылар А.І.Нұрмағамбетоваға алған ақпараттары үшін алғыс білдіріп, кәсіпкерлік саласындағы өзекті мәселелерді талқылады.

Бизнес кафедрасы