UniCEN қолдауымен келешегі бар ғылыми зерттеулердің әдістемесі

Орталық Азия университеттерінің серіктестік бағдарламасы (UniCEN) шеңберінде 2023 жылғы 9-10 маусым аралығында Шет тілдері кафедрасы меңгеруші, M. Ed., Ю.В. Новицкая және бизнес кафедрасының меңгерушісі, PhD И.В. Бордиану, Қазақстан, Алматы қаласында өткен Unicen арқылы халықаралық білім беру жөніндегі американдық кеңестер өткізетін «Келешегі бар ғылыми зерттеулердің әдіснамасы» тақырыбындағы семинарға қатысты.

Орталық Азия университеттерінің серіктестік бағдарламасы (UniCEN) АҚШ пен Орталық Азияның жоғары оқу орындары арасындағы тұрақты ынтымақтастықты арттыруға арналған платформа болып табылады. UniCEN стратегиялық жоспарлау, басқару, оқытушылардың саясаты мен тәжірибесі, студенттердің ұтқырлығы, оқу бағдарламаларын әзірлеу және өзара тиімді серіктестіктерді дамытуды ілгерілету үшін түлектер арасындағы қарым-қатынас саласында тәжірибе жинақтайды.

Семинардың мақсаты – Орталық Азия оқытушыларының зерттеу әлеуетін арттыру, халықаралық журналдарға ұсынылатын АҚШ пен Орталық Азияның бірлескен жарияланымдарының санын арттыру, Орталық Азиядағы пәнаралық және өңірлік ынтымақтастықты ілгерілету.

Семинар аясында келесі тақырыптар қарастырылды:

• зерттеудің сапалық және сандық әдістері;
  • зерттеудің негіздемесі;
  • зерттеу гипотезалары мен тұжырымдары;
  • деректерді жинау және талдау;
  • академиялық адалдық;
  • жариялау процесі.

Спикерлер ретінде Morgan Teaching & Learning Center жобалық оқыту Орталығының бағалау және зерттеу жөніндегі аға қызметкері Кимберли ЛеШассер, Вустер политехникалық институты (АҚШ) және Эндрю Зимброфф – Небраска-Линкольн университетінің (АҚШ) қауымдастық профессоры сөз сөйледі. UniCEN бағдарламасы трансшекаралық академиялық, ғылыми серіктестікті ілгерілету үшін маңызды платформа болып табылады, сондай-ақ жаһандық мәселелерді бірлесіп шешу үшін АҚШ және Орталық Азия университеттерінің әкімшілері мен оқытушыларының әлеуетін нығайтады.

Бизнес кафедрасы
Шет тілдері кафедрасы