Болашақ шет тілі мұғалімдерінің кәсіби құзыреттілігін арттыру бойынша әдістемелік семинар

2023 жылғы 8 желтоқсанда «Кәсіптік бағдарланған шет тілі» пәні аясында шет тілдері кафедрасының аға оқытушысы Анна Александровна Осколкованың жетекшілігімен мектеп базасында 2 курс және «Шет тілі: екі шет тілі» білім беру бағдарламасының ТжКБ базасында 2 курс студенттері әдістемелік семинар өткізді. Педагогикалық мамандық студенттері үшін әдістемелік қолдаудың негізгі көзі «Forum» журналы болды, онда әлемнің түкпір-түкпірінен ағылшын тілі мұғалімдерінің әртүрлі мақалалары мен  тәжірибелік әзірлемелерін табуға болады.

Бұл әдістемелік семинардың мақсаты болашақ шет тілі мұғалімдерінің кәсіби құзыреттілігін арттыру болып табылады. Семинардан бір апта бұрын студенттер жұпта және шағын топтарда жұмыс істеді, сонымен бірге сөйлеу тақырыбын анықтады, шынайы материалдармен жұмыс істеді және ауызша сөйлеу үшін  тұсаукесерлер дайындады.

Студенттердің ауызша баяндамалары шет тілін оқытудың келесі аспектілерін қамтыды: мұғалім мен оқушыларды ынталандыру, шет тілін оқытудың ойын әдісін қолдану, мектепте тіл клубтарын құру, оқушылардың сөздік қорын арттыру, ағылшын тілі сабағында графикалық  органайзерлерді пайдалану және тағы басқалар.

Әр сөз сөйледің соңында студенттер қорытынды жасап, тыңдаушылар сұрақтар қойды.

Шет тілдері кафедрасы