КАСУ-ға 30 жыл: президент КАСУ АҚШ-тың бас консулымен кездесті

Қазақстан-Америка Еркін университетінің президенті Режеп Әлхайұлы Мәмбетқазиев Алматыда АҚШ-тың Бас консулы Мишель Еркин ханыммен кездесті. Бұл кездесу ҚАЕУ-нің халықаралық білім беру қоғамдастығының өкілдерімен ұзақ мерзімді байланыстарын растайтын сыпайылық сапары ретінде ұйымдастырылды.

Академик Режеп Мамбетказиев, жоғары білім саласындағы көрнекті қайраткер және Қазақстан-Америка Еркін университетінің негізін қалаушы, Қазақстанмен де, әлемдік академиялық қоғамдастықпен де кең байланыста.

Оның басшылығымен 1994 жылы Халықаралық ынтымақтастық пен мәдени даму атмосферасында үш тілде сапалы білім беру мақсатында Қазақстан-Америка еркін университеті құрылды.

Мишель Еркин ханыммен кездесу барысында Ережеп Альхайырұлы 30 жыл бойы табысты мәдениетаралық білім алмасу мен халықаралық ынтымақтастықтың үлгісі болып табылатын университеттің тарихы мен жетістіктерімен бөлісті. Өз кезегінде Еркин ханым білім беру және мәдени алмасу саласындағы университетке деген ризашылығын білдірді.

Бұл кездесу біздің университет пен халықаралық білім беру мекемелері арасындағы байланысты нығайтуға жасалған тағы бір қадам болды. Біз Қазақстанды халықаралық аренада таныстыру мүмкіндігін мақтан тұтамыз және білім беру көкжиегімізді кеңейту бойынша жұмысты жалғастырамыз.

Естеріңізге сала кетейік, биыл Қазақстан-Америка еркін университеті – халықаралық серіктестіктің алғашқы отандық жоғары оқу орны – өзінің 30 жылдығын атап өтуде.