Мейрамхана және қонақ үй бизнесі

Қызмет көрсету саласы бухгалтерлік есеп, мейрамханаларды, қонақүйлер мен кафелерді басқару және пайдалану дағдылары бар мамандарды дайындайды, мамандық бизнесті жоспарлау және басқару негіздеріне негізделген.

Академиялық дәрежесі: Қызмет көрсету саласындағы бакалавр

Білім беру бағдарламасының шифры мен атауы: 6В11102  «Мейрамхана және қонақ үй бизнесі»

Таңдау бойынша пәндер:

Мектептен кейін: География, Шетел тілі
Колледжден кейін: Қазақстан тарихы,  Мейрамханалар мен қонақ үй шаруашылықтарында қызмет көрсетуді ұйымдастыру

Оқыту формасы және оқу ұзақтығы:

Күндізгі (мектептен кейін) — 4 жыл
ТжКБ базасында (колледжден кейін) күндізгі-қысқартылған — 3 жыл
ВО базасында (университеттен кейін) күндізгі қысқартылған — 2 жыл

Білім беру бағдарламасының сипаттамасы:

«Мейрамхана және қонақ үй бизнесі» мамандығы туризм және қонақжайлылық саласындағы ең танымал мамандықтардың бірі болып табылады. Бұл студенттердің мейрамхана мен қонақ үй бизнесін басқаруға қажетті білім мен дағдыларды алуды қамтиды.
Оқыту шеңберінде студенттер мейрамхана бизнесін басқару негіздері, қонақ үй кәсіпорнын ұйымдастыру және басқару, қонақжайлылық саласындағы маркетинг және сату, аспаздық өнер және т.б. сияқты пәндерді оқиды.

Мансап мүмкіндіктері:

«Мейрамхана және қонақ үй бизнесі» мамандығының түлектері осы саланың әртүрлі салаларында жұмыс істей алады, соның ішінде: бизнес стратегиясын әзірлеу, бюджетті жоспарлау, қаржылық қызметті бақылау, персоналды басқару; мәзірді әзірлеу, тұтынушыларға қызмет көрсетуді ұйымдастыру, шараптарды, кофелерді және басқа сусындарды таңдау, сондай-ақ тұтынушыларға қызмет көрсету үшін қажетті ресурстарды басқару; тұтынушыларға қызмет көрсету клиенттер, соның ішінде жаңа клиенттерді тарту, ескілерін сақтау, жанжалдарды шешу; өнімдер мен қызметтердің сапасын бақылау, стандарттар мен нормаларға сәйкестікті қамтамасыз ету, сондай-ақ сапаны үнемі жақсарту процесін басқару.

6В11102  Мейрамхана және қонақ үй бизнесі