ҚАЕУ-де американдық профессордың семинары өтті

PhD докторы, профессор Рональд Уайли (Орталық Азиядағы Resource Exchange International директоры) 2024 жылғы 25-26 қаңтарда ҚАЕУ-нің 6В03101 «Халықаралық қатынастар» білім беру бағдарламасының 2-3 курс студенттеріне семинар өткізді.

Семинар аясында профессор Уайли бүгінде әлемдегі елдер мен  өңірлердің алдында тұрған халықаралық қатынастардың бірқатар өзекті мәселелерін көтеріп, талқылады. Ол жаһандық саясат, экономика және әлеуметтік-мәдени ықпал мәселелерін қозғай отырып, қазіргі заманғы халықаралық қатынастардың динамикасына талдау жасады.

Доктор Уайли өзінің кәсіби тәжірибесі мен сараптамалық білімімен бөліскен халықаралық  жанжалтану мәселелеріне ерекше назар аударылды. Студенттер халықаралық  жанжалдарды тәжірибеші маманның көзқарасы бойынша қарастырудың бірегей мүмкіндігіне ие болды, бұл оқу курсы арқылы алынған теориялық оқытуды толықтырды.

Рональд Уайлидің семинары студенттердің  ой-өрісін кеңейтіп қана қоймай, оларды әлемдік саясаттың күрделі аспектілерін терең түсінуге ұмтылуға шабыттандырды. Бұл оқиға ҚАЕУ-нің білім беру ортасын байытып қана қоймай, сонымен қатар халықаралық қатынастар саласындағы   практикалық тәжірибе мен өзекті білімнің маңыздылығын атап көрсетті.

Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасы