ҚАЕУ ғалымдары Қазақстанның экономикалық-демографиялық дамуының гендерлік аспектілерін зерттеуге грант жеңіп алды

Экономика ғылымдарының кандидаты, профессор Айжан Арғынқызы Мұхамадиеваның жетекшілігімен Қазақстан-Американдық еркін университетінің зерттеу тобы 2023-2025 жылдарға арналған ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалар бойынша іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулерді гранттық қаржыландыруға арналған конкурста жеңіске жеткенін қуана хабарлаймыз. Бұл зерттеу гендерлік зерттеулер саласына маңызды үлес болып табылады және біздің елімізде гендерлік теңдік пен тұрақты дамуға қол жеткізу үшін саясаттар мен стратегияларды әзірлеуге көмектеседі.

Осы үш жылдық жоба аясында зерттеу тобы экономика ғылымдарының докторы, М.В.Ломоносов атындағы ММУ профессоры, халық саны кафедрасының меңгерушісі Калабихина Ирина Евгеньевнамен бірлесіп Қазақстанның экономикалық-демографиялық дамуының гендерлік аспектісіне талдау жүргізетін болады.

Жобаны іске асыру нәтижесінде Scopus рецензияланатын ғылыми басылымдарында ғылыми жарияланымдар, сондай-ақ ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі ұсынған журналдардағы мақалалар жоспарлануда. Сонымен қатар, арнайы оқу курсы әзірленеді. Ғылыми нәтижелер ҚАЕУ өткізетін халықаралық ғылыми-практикалық конференцияларда, форумдарда және семинарларда ұсынылатын болады.

Зерттеудің негізгі нәтижелері мен практикалық ұсынымдар оқу процесінде экономикалық бағыттағы бакалаврлар мен магистрлерді даярлауда, сондай-ақ демографиялық саясатты әзірлеу және іске асыру және гендерлік теңдікке қол жеткізу мәселелерімен айналысатын мемлекеттік қызметкерлер үшін қысқа мерзімді біліктілікті арттыру курстарында, сондай-ақ өңірлік даму жоспарларын әзірлеу және іске асыру кезінде пайдаланылатын болады.

Зерттеу тобына жобаны сәтті жүзеге асыруды және шығармашылық табыс тілейміз!

Құрметпен,
ҚАЕУ Әкімшілігі және ұжымы