Қазақ тілі мен әдебиетінен X аймақтық олимпиада

2024 жылдың 29 ақпанында  Қазақстан-Американдық еркін университеті «Қазақстан-Американдық еркін университетінің 30 жылдық мерейтойына арналған Қазақ тілі мен әдебиетінен X аймақтық олимпиада» өткізді. Аймақтық деңгейде өткізілген пәндік олимпиадаға Ұлан,  Тарбағатай, Үлкен Нарын, Марқакөл, Көкпекті, Күршім, Глубокое аудандары және Риддер, Өскемен қаласы мектептерінің 10,11-сыныптары бойынша барлығы 85 оқушы қатысты.

Пәндік олимпиадалар – дарынды оқушыларды табу, олардың шығармашылық әлеуетін дамыту және ғылым мен білімге деген қызығушылығын ынталандырудың тамаша тәсілі. Ал олимпиадаға қатысушылар үшін бұл – өз білімдерін тексеру, өзін-өзі бағалау және емтихансыз жоғары оқу орнына түсу мүмкіндігі. Қазақ тілі мен әдебиеті бойынша пәндік олимпиада үздіктердің үздігін іріктейді.

Олимпиада 2 кезеңнен тұрды. 1-кезеңде қатысушылар оқу бағдарламасы бойынша тест тапсырмаларын шешсе, 2-кезеңде Қазақстанның білім және ғылым саласындағы әлеуетіне байланысты берілген бірнеше тақырыпқа таңдау бойынша эссе жазды.

Іс-шара барысында ф.ғ.к., қауымдастырылған профессор Б.Н. Бияров мұғалімдерге «Ғылыми жоба дайындаудың әдіс-тәсілдері және тиімді жолдары» атты семинар өткізді.

Олимпиаданың 2-кезеңіне өткен оқушыларға «Педагогика және психология» кафедрасының аға оқытушысы, психолог Катанова Е.Т.тренинг жүргізді.

Олимпиада қорытындысы бойынша жүлделі орын алғандар:

10-сыныптар арасында:

ОрынАты-жөніМектеп
1-орынҚайдарқызы Арай  «№ 47 орта мектеп» КММ
2-орынЗулфиева Севинч«Шоқан Уәлиханов атындағы  № 3 мектеп-лицейі» КММ
Мамырбек Аяла«С.Аманжолов атындағы орта мектебі» КММ
3-орынИсабаева Аяулым «№ 35 орта мектеп» КММ
Баянгазина Мадина№23 орта мектебі КММ
Таукенова Айза СымбатқызыШығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Глубокое ауданы бойынша білім бөлімінің «Опытное поле орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

11-сыныптар арасында:

ОрынАты-жөніМектеп
1-орынНұрлыбек ҚарақатШығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы, Қаратоғай ауылы «Қаратоғай орта мектебі» КММ
2-орынТоқтарбекова Мөлдір«№18 орта мектебі» КММ
3-орынҚонысбай Ардақ Мәдениетқызы «Абай атындағы № 33 орта мектебі» КММ

Биыл өткізілген X Аймақтық Олимпиаданың
жүлде қоры төмендегідей болды:

1-орынҚазақстан-Американдық еркін университеті Президентінің Гранты
2-орынҚАЕУ-де оқу ақысына 50 % жеңілдік
3-орынҚАЕУ-де оқу ақысына 30 % жеңілдік

Жеңімпаздарды құттықтаймыз! Ел болашағы боларлық білімді талапкерлер дайындаған жетекшілерге алғыс білдіреміз!

«Педагогика және психология»  кафедрасы