Қазақстан Республикасы күніне арналған зияткерлік викторина

2023 жылғы 24 қазанда Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасының студенттері үшін Республика күніне арналған зияткерлік викторина ұйымдастырылды. Оның мақсаты студенттердің ой-өрісін кеңейту, командада жұмыс істеу дағдыларын және оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту болды. Тапсырмалардың ішінде Қазақстан Республикасының жетістіктеріне қатысты сұрақтар ғана емес, сонымен қатар құқықтық сала мен сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат мәселелері, сондай-ақ мәдениет, тарих және әлеуметтану саласындағы мәселелер де болды.

Викторина Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасының меңгерушісі, профессор, PhD докторы Қ.О.Алембаевтың сөз сөйлеуінен басталды. Өз сөзінде Қайрат Оралқанұлы студенттер мен ПОҚ-ны Қазақстан Республикасының күнімен құттықтап, сондай-ақ жеңіс рухы қалыптасып, жаңа білім алатын зияткерлік викториналардың маңыздылығын атап өтті және студенттерді осындай іс-шараларға белсенді қатысуға шақырды.

Зияткерлік викторинаның жүргізушілері Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасының оқытушылары Мужчиль Савелий Александрович және Жүніспеков Ермек Мұхамеджанұлы (комплаенс-офицер) болды.

Викторинаға арналған сұрақтарды оқытушы Нұржан Мұхамеджанұлы Жүніспеков дайындады. Қазылар алқасының құрамында Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасының аға оқытушысы Егоренкова Елена Николаевна да сөз сөйледі.

Викторинаның бірінші турында онлайн режимінде Ташкент мемлекеттік заң университетінің Халықаралық құқық және адам құқығы кафедрасының оқытушысы Шохрухбек Мирзатиллаевич Тиллабоев студенттердің әр командасына халықаралық құқық бойынша сұрақтар қойды. Біздің құрметті қонағымыз өз сөзінде ҚАЕУ мен ТМЗУ-нің табысты ынтымақтастығына қуанышын білдіріп, ҚАЕУ ПОҚ мен студенттеріне жан-жақты табыс тіледі.

Екінші турда студенттерге әртүрлі салалардан сұрақтар ұсынылды. Барлық дерлік сұрақтарға студенттер жауап берді.

Зияткерлік викторина қорытындысы бойынша 1 орынды екі команда иеленді: «Фемида» (3 курс) және «Легион» (4 курс). Екінші орын «Типошники» командасына бұйырды (ТжКБ негізінде 1 курс). Үшінші орынды «Ось» (1 курс) және «Дике» (1 курс) командалары жеңіп алды.

Біздің студенттерді зияткерлік викторинада сәтті қатысуымен құттықтаймыз! Өздерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін үнемі жұмыс жасауын тілейміз!

Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасы