Қазіргі білім беруде көптілділікті іске асыру бойынша семинар

«Оқу мақсаттарына қол жеткізу үшін оқытудың белсенді әдістерін қолдана отырып, заманауи білім беру жүйесінде көптілділікті іске асыру» тақырыбы бойынша тәжірибеге бағытталған семинар 2023 жылғы 28 сәуірде Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№6 орта мектебі» КММ-де өтті. Семинарға «Орыс тілі мен әдебиеті» ББ 1 курс магистранты К.Р. Бейсембинова және Қазақстан-Американдық еркін университетінің педагог-практигі А.Б.Абылғазинова қатысты.

Семинардың мақсаты: оқу мақсаттарына жету үшін оқытудың белсенді әдістерін қолдана отырып, орыс тілі мен әдебиеті сабақтарында көптілділікті жүзеге асыру бойынша тәжірибені жинақтау және таныстыру.

Семинар басында №6 мектеп директоры А.А. Асқарова құттықтау сөз сөйледі. Іс-шара аясында мектептің тәрбие бөлімімен қолайлы орта құру үшін «Жас дарындар»атты шағын концерт дайындалды. Қалалық білім бөлімінің әдіскері Е.П. Круглова қазіргі әлемдегі тілдерді білудің маңыздылығын көрсете отырып, семинар тақырыбын өзектендірді. Семинардың тәжірибелік бөлігін директордың ОІ жөніндегі орынбасары А.М. Оразбаева ашып, мектептің мектеп ішіндегі бақылау жоспары бойынша жұмысын ұсынды.

Семинардың аса маңызды бөлігі орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі А.Б. Қабдырақова ұйымдастырған панорамалық сабақ пен шеберлік сыныбы болды.

Қазіргі әлемде білім беруде, жұмыста және күнделікті өмірде бірнеше тілді қолдану өзекті бола түсуде. Көптілділік мәдениетті байыту және ой-өрісті кеңейту тәсілі ғана емес, сонымен қатар халықаралық  мәнмәтінде табысты кәсіби қызмет үшін қажетті құрал болып табылады. Семинардың барлық қатысушылары оның жоғары  тәжірибелік маңыздылығын және одан әрі кәсіби қызмет үшін пайдалылығын атап өтті. Олар сондай-ақ алған білімдері мен дағдыларын өз тәжірибелерінде қолдануға және көптілділік әдістерін қазіргі білім беру жүйесіне енгізуге дайын екендіктерін білдірді.

Педагогика және психология кафедрасы