«ҚР Конституциялық құқығы» пәні бойынша С.А. Мужчилдің ашық сабағы

2023 жылғы 26 сәуірде «Құқықтану», «Құқық және құқық қорғау қызметі» және «Құқық және кеден қызметі» білім беру бағдарламаларының бірінші курс студенттерінде «Қазақстан Республикасының конституциялық құқығы» пәні бойынша құқық және халықаралық қатынастар кафедрасының аға оқытушысы, заң ғылымдарының магистрі, «Философия, этика және дінтану» Мужчиль Савелий Александровичтің ашық сабағы өтті. Тәжірибелік сабақтың тақырыбы – «Қазақстан Республикасындағы сот төрелігінің конституциялық негіздері».

Бұл ашық сабақ  қосарлы оқыту элементтерімен өтті. Сарапшы ретінде Шығыс Қазақстан облысының кәмелетке толмағандар істері жөніндегі сотының әкімшісінің басшысы Алмас Алтайұлы шақырылды, ол Қазақстан Республикасындағы сот билігі туралы, сондай-ақ кәмелетке толмағандар істері жөніндегі сот қызметінің ерекшелігі туралы айтты.

Сабақтың келесі кезеңі студенттердің «ҚР сот жүйесі» кестесін толтыру бойынша   практикалық тапсырманы орындауы болды.

Сабаққа терминологиялық аппаратпен жұмыс істеуге көп көңіл бөлінді. Студенттерге зерттелетін тақырып бойынша жаңа терминдерге анықтама беру керек болды. Сонымен қатар,  оқытушы ағылшын тіліндегі терминдерді белгіледі, оларға орыс тіліне аударма беріп, олардың мағынасын түсіндіру  керек болды.

Өткізілген материалды бекіту мақсатында викторина өткізілді, оның жеңімпазы Артем Каримов атанды.

Сабақтың соңғы кезеңі рефлексия болды, оның барысында студенттер сабақта ұнағанын және ұнамағанын стикерлерде жазды. Бұл стикерлер тақтада бейнеленген «таным  ағашының» «жапырақтары» болды. Сонымен қатар, тақтада сабақ тақырыбы бойынша студенттердің шығармашылық жұмыстары ұсынылды. Суреттерде әділеттілікке байланысты сюжеттер ұсынылды. Жұмыстың бұл түрі студенттердің шығармашылық қабілеттерін дамытуға бағытталған.

Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасы