«Қызыл желкендер»: шығармаға 100 жыл

2022 жылғы 23 қарашада Қазақстан-Америка еркін университетінде Александр Гриннің «Қызыл желкендер»шығармасының алғашқы жарияланғанына 100 жыл толуына арналған өңірлік байқау өтті.

Александр Гриннің сиқырлы сөзі әлі күнге дейін оқырмандарды баурап алады. «Қызыл желкендер» отандық мәдени кодқа енді. Егер біреу кітапты өзі оқымаған болса да, бір күні оның артында қызыл желкенді кемеде әдемі және батыл ханзада пайда болады деп сенген Ассол есінде. Бұл қарапайым ортадағы шығармашылық адамның тағдыры туралы кітап. Артур Грей де, Ассоль де «бұл әлемнен емес», бұл нағыз романтиктер, Шығармашылық, ішкі еркін адамдар, басқалардың жүрегін жарықтандыруды біледі, егер олар әлі де толық немқұрайлылықпен жетілмеген болса. Сонымен бұл бір қарағанда махаббат туралы кітап…

Байқауды іс – шараның жүргізушісі-жартылай Панова Светлана («Орыс тілі мен әдебиеті»ББ 1 курс студенті) ашты. Бірінші вице-президент Жасұлан Ермолұлы Байкенов құттықтау сөз сөйлеп, барлық қатысушыларға табыс тілеп, университетіміздің конкурстары мен іс-шараларына қатысқаны үшін алғысын білдірді.

Қорытынды баяндаманы «мотив «Скарлатые паруса» әдебиетте және кинематографта» Суздаль Виктория («Орыс тілі мен әдебиеті»ББ 1 курс студенті) ұсынды. Байқаудың шығармашылық компонентін авторлық өлең түрінде Бубнова Амалия («Орыс тілі мен әдебиеті»ББ 1 курс студенті) ұсынды.

Байқауға қатысушылар «баяндамалар мен тұсаукесерлер» және «авторлық өлең»атты екі номинация бойынша материалдар ұсынды. Байқау қорытындысын ҚАЕУ ректорының кеңесшісі Нестеренко Наталья Александровна айтты, ол сондай-ақ аталған іс-шараның өңірдің мәдениеті мен білім беру ортасы үшін маңыздылығын атап өтіп, барлық қатысушылар мен басшыларға алғысын білдірді.

Конкурсты ШҚО мәдениет басқармасының Шығыс Қазақстан лингвистикалық орталығы бірлесіп ұйымдастырды

«БАЯНДАМАЛАР МЕН ПРЕЗЕНТАЦИЯЛАР»НОМИНАЦИЯСЫ

1 орын

Әшімхан Шолпан, жетекшісі-Г. К. Абакашева (№47 жалпы білім беретін мектеп, Өскемен)

Мария Семьянова, жетекшісі-Н. Н. Величко (№19 қосымша білім беру мектеп-орталығы, Өскемен)

2 орын

Андронов Игорь, жетекшісі-Н.И. Налимова («гуманитарлық-техникалық колледж» ЖШС, Шемонаиха)

Ғибат Арайлым, жетекшісі-Батманова Л. А. (Гагарин атындағы орта мектеп, Айыртау ауылы, Ұлан ауданы)

Ми Платон, жетекшісі-Захарова с. Ю. («Бриг» жеке бизнес мектебі, Өскемен)

3 орын

Тастенова Дания, жетекшісі-Батманова Л. А. (Гагарин атындағы орта мектеп, Айыртау ауылы, Ұлан ауданы)

Толмачев Даниил, жетекшісі-Захарова с. Ю. («Бриг» жеке бизнес мектебі, Өскемен)

Шеянкова Снежана, жетекшісі – Сарманова х. Д. (Коростелевка орта мектебі, Коростели ауылы, Бородулиха ауданы)

4 орын

Мурашкина Елена, жетекшісі — Шипиленко Д. В. (Құмаш Нұрғалиев атындағы Жоғары колледж, Өскемен)

Суворина Александра, жетекшісі — Шипиленко Д. В. (Құмаш Нұрғалиев атындағы Жоғары колледж, Өскемен)

«АВТОРЛЫҚ ӨЛЕҢ» НОМИНАЦИЯСЫ

1 орын

Пантелеев Леонид, жетекшісі-Шевнина Л. А. (№34 мектеп–лицей, Өскемен)

Шматко Андрей, жетекшісі-Щербинина Е. А. (Лев Гумилев атындағы № 38 Гимназия, Өскемен)

Эйсак Матвей, жетекшісі-Е. А. Щербинина (Лев Гумилев атындағы № 38 Гимназия, Өскемен)

2 орын

Бабина Ева, Щербакова Екатерина, жетекшісі — Рыльская О. в. (№18 орта мектеп, Өскемен)

Слабкевич Полина, жетекшісі-Егорина Г. А. (№12 мектеп-гимназиясы, Өскемен)

Стулова Мария, жетекшісі-Н.И. Налимова («гуманитарлық-техникалық колледж» ЖШС, Шемонаиха)

3 орын

Амангелді Ақмарал, жетекшісі-Батманова Л. А. (Гагарин атындағы орта мектеп, Айыртау ауылы, Ұлан ауданы)

Казанцева Марина, жетекшісі-Тихонова Л. Н. (облыстық мамандандырылған it-мектеп-лицей, Өскемен)

Жеңімпазды дайындағаны және жаңа буын көшбасшыларын қалыптастыруға қосқан үлесі үшін алғыс

1. Абакашева Гүлжанат Кенжеқызы
  2. Батманова Лейла Айтқазықызы
  3. Надежда Николаевна Величко
  4. Егорина Галина Александровна
  5. Захарова Светлана Юрьевна
  6. Налимова Нина Ивановна
  7. Рыльская Ольга Васильевна
  8. Лариса Николаевна Тихонова
  9. Шевнина Лариса Андреевна
  10. Шипиленко Дарья Вячеславовна
  11. Шербинина Елена Александровна

Барлық қатысушыларға алғыс білдіреміз және шығармашылық табыс тілейміз!

Ұйымдастыру комитеті