Ташкент мемлекеттік заң университетінде ҚАЕУ студенттерінің академиялық ұтқырлығы

Ташкент мемлекеттік заң университеті мен Қазақстан-Американдық еркін университеті арасындағы өзара түсіністік туралы Меморандум негізінде 2023 жылғы 20 ақпанда ҚАЕУ «Құқықтану», «Құқық және құқық қорғау қызметі» білім беру бағдарламаларының студенттері Алешин Павел, Устьянцев Никита, Черкашин Глеб және Зарлықанов Мейірім академиялық ұтқырлық шеңберінде серіктес университет -Ташкент мемлекеттік заң университетінде оқуды бастады (Өзбекстан).

Ташкент мемлекеттік заң университеті – Өзбекстан Республикасында заң кадрларын даярлау жөніндегі бас жоғары оқу орны және ғылыми-әдістемелік мекеме. Университет Өзбекстанның жетекші жоғары оқу орны болып табылады, ол заң ғылымдары мен заң білімінің ұлттық орталықтарының бірі болып танылды. Университет құрамына 16 мамандандырылған және 3 жалпы білім беретін кафедра, заң кадрларының біліктілігін арттыру орталығы, құқық бұзушылықтың алдын алу және қоғамдық қауіпсіздік саласында заң кадрларын даярлау мен қайта даярлауға мамандандырылған филиал, сондай-ақ академиялық лицей кіреді. Университет сонымен қатар Әділет министрлігінің оқу орындарының жүйесіне кіретін 14 заң колледждерінің (техникумдарының) қызметін әдістемелік басқаруды және үйлестіруді жүзеге асырады.

22 ақпанда ҚАЕУ студенттері ТМЗУ ректорының м. а. Исламбек Рустамбековпен кездесуге шақырылды, онда білім беру саласындағы өзара тиімді ынтымақтастық бағыттарына, ҚАЕУ мен ТМЗУ арасындағы академиялық ұтқырлық бағдарламаларын дамыту перспективаларына ерекше назар аударылды. И. Рүстембеков студенттерге университеттің миссиясын, құрылымын, бай және жемісті студенттік өмірге мүмкіндіктер ұсынды.

ҚАЕУ білім алушылары ТМЗУ студенттік жатақханасында орналастырылды және көктемгі семестр бойы табысты оқу үшін қажетті барлық заттармен қамтамасыз етілді.

Құқық және халықаралық қатынастар кафедрасы